Nagyon régóta keringenek már pletykák és kiszivárgott információk arról, hogy a kiváló telefonjairól elhíresült OnePlus hamarosan egy okosórát is készít majd. A kikerült tervek között voltak eléggé elvetemültnek tűnő ötletek is, azonban a hosszú idő után most hivatalosan is leleplezett óra meglehetősen visszafogottra és egyszerűre sikerült.
Annyira, hogy a OnePlus még csak nem is csinált kétféle méretet, hanem csak 46 milliméteres átmérővel áll rendelkezésre, ami egyértelműen férfi méret.
Azt egyelőre nem tudjuk, hogy a OnePlus esetleg későbbre tervez-e egy kisebb, hölgyeknek szóló változatot, úgyhogy egyelőre ezzel kell beérni. Mindenesetre így a készülék egy 1,39 hüvelykes, 454 x 454 pixeles felbontású AMOLED kijelzőt kapott, amit a zafírüveg véd a sérülésektől, így tehát a OnePlus ezen a területen nem spórolt el semmit.
A készülék háza rozsdamentes acélból készül, amit több lépésen keresztül csiszolnak és políroznak, hogy elérjék a kifinomult, fényes hatást. Akinek ez nem lenne elég, annak készül egy limitált kiadású változat is, ami még az acélnál is erősebb és tartósabb kobalt-ötvözetből készül. A OnePlus Watch megkapta az IP68-as és 5 ATM-es minősítést, így elméletileg jól bírja a port és a vizet is - úszni legalábbis nyugodtan lehet vele.
A vezérlésben az óratok oldalán, a vázba szépen belesimuló két gomb lesz segítségre, a működésért pedig egy saját fejlesztésű rendszer felelős. A OnePlus tehát számos más gyártóhoz hasonlóan nem a Google által készített Wear OS használata mellett döntött, hanem egy leegyszerűsített, kifejezetten a saját céljaihoz igazított operációs rendszert készített, ami a telefonnal együttműködve az igazi.
Ennek megfelelően nincs is annyi lehetőség benne, mint amit potenciálisan a Wear OS nyújtani tudna, de a legfontosabb dolgok rendelkezésre állnak.
A telefonnal összekapcsolva jelzi a hívásokat, küldi az értesítéseket, de vezérelhető a zenelejátszás és a kamera is. A zenelejátszás tekitnetében érdekes, hogy erre önmagában, telefon nélkül is képes az óra, amihez a beépített 4 gigabájt tárhelyből 2 gigabájt áll rendelkezésre, és természetesen Bluetooth-on keresztül lehet hozza fülhallgatót csatlakoztatni.
Érdekes extra funkció, hogy a televíziót is lehet vezérelni a telefonról, ráadásul még azt is érzékeli, hogy ha tévézés közben a felhasználó esetleg elbóbiskolna, és olyankor inkább kikapcsolja a készüléket. Az viszont egyelőre nem tiszta, hogy ez csak a OnePlus saját fejlesztésű (Európában nem kapható) televíziójával működik-e, vagy adott esetben bármelyik androidos okostévével.
Mint a legtöbb okosóra, a OnePlus Watch is komolyan veszi a sportolást és az életmódunk javítását: az ígéretek szerint 110-féle edzéstípust lehet beállítani rajta, a szenzoraival képes figyelni a megfelelő mozgást (például úszásnál a helyes tartást), de méri a pulzust, a véroxigén-szintet és az alvásminőséget is.
Az órában megbúvó hardverről sajnos nem tudunk részleteket, így csak a fentebb már említett 4 gigabájt tárhely és az 1 gigabájt memória a biztos, valamint a 402 milliamperórás akkumulátor. És minden bizonnyal itt jön be annak az előnye, hogy a OnePlus Watch nem egy "teljes értékű" okosóra Wear OS rendszerrel, ugyanis az üzemideje kiválónak ígérkezik: átlagos használat mellett akár két hetet is kibír, míg folyamat GPS-használattal ez körülbelül 25 óra.
A gyorstöltés segítségével 5 perc alatt egy napnyi, 20 perc alatt pedig egy hétnyi akkuidőt nyerhetünk.
Mindenesetre ezek alapján a OnePlus első okosórája első ránézésre nem tűnik ki az olyan konkurensek mellől, mint például a Huawei Watch GT, de minden bizonnyal egy minőségi és kellemesen konzervatív darab lesz. Az árazása is nagyjából ennek megfelelő, ugyanis 160 euróról indul, ami itthon körülbelül 60 ezer forint környékén alakul majd, és április 14-től kerül forgalomba.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!