Az elmúlt években megkezdték a kínai gyártástól való távolodásukat a nagy elektronikai cégek, elsődlegesen költséghatékonysági és ellátásbiztonsági okok állnak a helyzet mögött. A közismert márkák közül az Apple volt az egyik első India felé nagyban kacsintgatni kezdett vállalat, ám a Financial Times beszámolója alapján egyelőre erősen küzd a helyi beszállítókkal.
Az indiai iPhone-gyártás jelenlegi legnagyobb nehézségét a készülékek házának 50% körüli selejtaránya jelenti, a Tata futószalagjairól lejövő házak csupán fele van megfelelő állapotban ahhoz, hogy el lehessen küldeni a készülékeket összeszerelő Foxconn indiai gyárába. Az Apple közel nulla selejtarányt kíván látni a cégtől, ezt szokta meg a kínai beszállítóktól, de Indiában még nincs meg ehhez a tapasztalat és a technológia.
A készülékgyártás Indiába való áthelyezését lassítja még, hogy a cégvezetők mentalitása is nagyon eltér: a kínaiak erejüket megfeszítve próbálják folyamatosan túltejesíteni az Apple elvárásait, míg az indiaiak ennél messze lazábban kezelik az üzletet.
A Financial Times által megszólaltatott Vivek Wadhwa indiai akadémikus és üzletember úgy véli, hogy még három évet is igénybe vehet, mire az Apple indiai beszállítói felnőnek a feladathoz, képesek lesznek a kívánt mennyiségben és minőségben szállítani az alkatrészeket a helyi termékgyártáshoz, jelentős arányú munkát elvonva a kínai riválisoktól.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!