Természetesen a gyártók igazodva az elvárásokhoz, kínálnak ilyen termékeket. Sőt, ebben na szegmensben öldöklő a verseny, ez már ugyanis az a csoport, ahol látható nyereséget lehet realizálni egy-egy terméken, úgy, hogy még viszonylag sok is fogy belőlük.
A piacvezető Samsung is kiemelt figyelmet fordít erre a területre, és a dél-koreai cég a közelmúltban egy új készülékkel bővítette ilyen kategóriájú készülékeinek táborát. Ez a Samsung Galaxy A54, amely már hazánkban is a boltokba került, mi pedig megvizsgáltuk, hogy mit tud, teljesíti-e az elvárásokat.
A kialakítása rendben van, hiszen hazugság lenne különösképpen figyelemfelkeltőnek vagy trendinek nevezni a külsejét. De tény, hogy a megjelenése kellően modern, senki nem fog miatta szégyenkezni. A fogása kényelmes, a gombok jó helyen vannak, nem lötyögnek, az összeillesztés minősége hibátlan. Az is pozitívum, hogy megkapta az IP67 minősítést, azaz hivatalosan is víz- és porálló. A hátlap diszkrét, ízléses, nem pakolták tele felesleges, bazári díszítésekkel.
A Samsung Galaxy A54 egyik legerősebb pontja a 6,4 inches kijelző, ez nem is lehet kérdés. A Super AMOLED paneltechnológiának köszönhetően a színek fantasztikusak, ragyogóak, szinte "lemásznak" a képernyőről, a kontraszt pedig tökéletes. A maximális fényerő (a méréseink szerint: 1088 nit) is kellően nagy ahhoz, hogy a nagy dinamikatartományú anyagok kellően látványosak legyenek, és hogy akár napfénynél is használható legyen a készülék, bár tény, hogy ilyenkor már fakulnak a tónusok.
A képernyő 1080 x 2340 képpontos, ami kellően nagy felbontás, és ennek köszönhetően a képi világ kellően éles, így a részletességre, a finom átmenetek problémamentes visszaadására sem lehet panasz. A maximális képfrissítési frekvencia 120 Hz, ami azt jelenti, hogy kétszer annyi képkockát képes a kijelzőre vásárolni másodpercenként, mint a hagyományos modellek. Ennek köszönhetően pedig a mozgásmegjelenítés hibátlan, kellően folyamatos és ez a képesség a játékoknál is igen jól jöhet.
Mert ugyanis a telefon játékra is alkalmas kisebb-nagyobb kompromisszumok megkötésével. A hardver (8 magos Exynos 1380 processzor, 8 GB RAM) kellően erős még a csúcsjátékok futtatásához is, de tény, hogy előfordulhat, hogy a grafika minőségét le kell rontani, vagy vissza kell venni az effekteket. A tapasztalataink szerint a böngészés, a navigáció, a képszerkesztés, a chatelés és levelezés is problémamentes. A hűtést egészen jól megoldották, hiszen átmelegszik ugyan a termék, ám sosem lesz kellemetlenül forró.
A beépített hangszórója átlagos hangminőséget produkál. Ez azt jelenti, hogy a hangerő megfelelően nagy, viszont a basszusok hiányoznak, és emiatt a végeredmény vékony, lapos és természetellenes, ráadásul olykor némi zajosodás is érezhető. Az energiagazdálkodásra viszont nem lehet panasz, hiszen a 5000 mAh-s, azaz az átlagosnál nagyobb kapacitású.
Ennek köszönhetően az üzemidő is kiemelkedő, ami azt jelenti, hogy elérheti akár a 12-15 órát is.
A modell a Samsung saját, Android 13 alapú, One UI 5.1 rendszerére épül, ami az egyik legjobb ilyen platform jelenleg. Nagyon felhasználóbarát, átlátható, maximálisan stabil, és tele van szuper extra funkciókkal.
A Samsung hagyományosan nagy figyelmet fordít a telefonjainál a képalkotásra, úgyhogy nagy meglepetést nem okozott, hogy e téren a Galaxy A54 is egészen jól teljesít. Az 50 megapixeles főkamerával nem csak nappal, hanem este is lehet abszolút vállalható felvételeket készíteni.
A 12 megapixeles ultraszéles látószögű egység kitágítja a látóteret, ami nagyon hasznos lehet. Épp úgy, mint az 5 megapixeles makró kamera, amely a nagyon közeli célpontok megörökítésére szolgál. Nem hiányoznak belőle az olyan extrák, mint az optikai stabilizátor, a lassítás, az effektek, és az éjszakai mód, amelyek szintén hozzáadott értéket jelentenek.
A gyártó korábbi termékeinek ismeretében sokat vártunk ettől a középkategóriás terméktől, amely szerencsére nem is okozott csalódást. A Samsung Galaxy A54 ugyanis megfelel az elvárásoknak, hiszen egy mindenre jó készüléket tett le az asztalra a dél-koreai vállalat. Gyenge pontja a modellnek nincs, a kép minősége kiemelkedő, a teljesítménye megfelelő, a képalkotás is rendben van, és a dizájnra sem lehet panasz. Az ára pedig abszolút korrekt, hiszen 150 000 forintért meg lehet vásárolni, ez pedig a tudásához képest baráti összeg.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!