A Niantic (a Pokemon Go fejlesztője) most éppen nem azzal került be a hírekbe, hogy milliárdokat csinált azzal, hogy a régi játékát újra sikerült eladnia felhasználóknak, sőt ellenkezőleg... A valós metaverzumnak nevezett technológiát használó játékuk hatalmasat bukott. Május 9-én indította el a Niantic a Peridot nevű, ingyenes telefonos játékát, amelyben a „digitális és a fizikai világot lehet összekapcsolni" ahhoz, hogy egy háziállatot neveljünk. Praktikusan mindez úgy néz ki, hogy a telefon kamerája élő képet ad, amire a szoftver a kamera által mutatott környezetbe generál egy cuki háziállatot, ami igyekszik úgy viselkedni, mint az igaziak. Bár a program kétségtelenül cuki és grafikailag gyönyörű,
már egy héttel az indítás után is az tűnik ki, hogy elbukott.
A Peridotot a Google és az Apple applikáció boltjaiban eddig 675 ezren töltötték le, ám a legtöbb felhasználó alacsony értékelést adott az alkalmazásnak és gyorsan le is törölte. A kritikusok szerint a „kiterjesztett valóság" (AR), a program alapjául szolgáló technológia semmi extrát nem ad hozzá az egyébként „középszerű" játékhoz, cserébe viszont gyorsan lemeríti a telefon akkumulátorát.
A legújabb Tamagocsi bukása nem csak a Nianticot érinti, hanem a teljes metaverzumszektort is. Bár a Meta, a Microsoft, az Alphabet, az Nvidia és természetesen a Niantic abban bízott, hogy a virtuális valóság, az AR és a metaverzum majd mindenkit össze fog kapcsolni, a technológiai áttörés egyelőre még várat magára. Miután a 2016-ban elindított Pokemon Go hihetetlenül népszerű volt és több milliárd dollár bevételt hozott a cégnek, a fejlesztő valószínűleg úgy gondolta, hogy a játék sikerét a virtuális valóságnak köszönheti – nem pedig annak, hogy a Pokémon a világ egyik legismertebb és legsikeresebb médiaterméke.
A Pokemon Go legtöbb felhasználója már a kezdetektől fogva azt kérte, hogy kikapcsolaható legyen legyen a játék AR-funkciója, ami most a Peridotnál is megismétlődik.
Az embereknek így nem kell a hipermodern csúcstechnológia,
sokkal fontosabb, hogy a játékélmény jó legyen.