A következőkben bemutatjuk a legjobb levelező klienseket, amelyek segíthetnek a levelezés hatékonyabb kezelésében és rendezésében.
Az Outlook egyik legnépszerűbb levelező kliens a vállalati környezetben. Legfontosabb előnye, hogy ez egy teljes körű e-mail kliens, amely számos funkciót kínál. Lehetővé teszi az e-mailjeink rendezését mappákba, a naptár kezelését, a feladatok és emlékeztetők beállítását, valamint az érintkezéskezelést. Egyaránt használhatjuk a számítógépünkre telepítve, és online a böngészőnkön keresztül. Az Outlook rendkívül sokoldalú és minden olyan funkciót tartalmaz, amelyre egy átlagos felhasználónak szüksége lehet. Emellett szorosan integrálódik a Microsoft Office alkalmazásaival, mint például a Word, Excel és PowerPoint. Ez lehetővé teszi a dokumentumok és fájlok könnyű csatolását az e-mailekhez, valamint a naptár események és feladatok szinkronizálását a többi Office alkalmazással.
Az Outlook könnyen integrálható a Microsoft OneDrive és SharePoint felhőszolgáltatásaival, így könnyedén megoszthatunk és tárolhatunk dokumentumokat és fájlokat a felhőben, és hozzáférhetünk hozzájuk bárhonnan.
Hátránya viszont a magas tanulási görbe. Az Outlooknak számos funkciója van, és a kezdeti beállítása és használata egyeseknek bonyolultnak tűnhet. Az új felhasználóknak időre van szükségük ahhoz, hogy megtanulják az összes részletet. Az Outlookot ráadásul gyakran a Microsoft Office részeként értékesítik, ami plusz licencköltségekkel járhat. Ezért előfordulhat, hogy az ingyenes alternatívák vonzóbbak lehetnek a költségmegtakarítás szempontjából.
A Thunderbird egy teljesen ingyenesen használható kliens, így nem kell fizetnünk havi érte sem előfizetési, sem licencdíjat. Ez különösen vonzó lehet azok számára, akik szeretnének pénzt megtakarítani a levelező szolgáltatásaiknál. A program nyílt forráskódú, ami azt jelenti, hogy bárki számára elérhető és fejleszthető. Ez egy erős közösségi támogatást hoz magával, így a program folyamatosan fejlődik és frissül.
Támogatja a POP és IMAP protokollokat, lehetővé teszi a levelek rendezését mappákba, a levelek címkézését és a szűrők használatát és könnyen integrálható más alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal, például a Google Kalendárral és a ChatZillával. Ez lehetővé teszi a naptárak és a chat funkciók könnyű használatát.
A Thunderbird elérhető Windows, macOS és Linux rendszereken is, így bármilyen operációs rendszeren használható és számos bővítmény és témák áll rendelkezésre, hogy testre szabjuk a felületét.
A Google által fejlesztett Gmail tulajdonképpen kilóg a sorból, mert ezt egy online levelező szolgáltatás. Ennek ellenére mindenképpen muszáj megemlítenünk, mert egyrészt a legelterjedtebb levelező szolgáltatás a világon, másrészt rendelkezik számítógépre, vagy mobilra telepíthető klienssel is, amibe más szolgáltatók elveleit is be tudjuk állítani. A Gmail kiváló lehetőséget nyújt a levelek és üzenetek hatékony kezelésére. Az intelligens beérkezett üzenetek szűrése és a gyors keresési funkciók segítenek a rendszerezésben és az üzenetek gyors megtalálásában. Az online alapok pedig abban segítenek, hogy minden munkaeszközön pillanatok alatt hozzáférjünk a leveleinkhez, fájljainkhoz.
Az Apple Mail az Apple operációs rendszerrel rendelkező felhasználók számára elérhető levelező kliens. Ugyan ez meglehetősen korlátozza az elérhetőségét, de a kezelése annyira egyszerű és olyan könnyedén rendszerezhetjük vele a leveleinket, hogy a legtöbb ember, akinek Apple számítógépe van, meg sem próbál másmilyen levelező klienst használni. Egyszerű és intuitív kezelőfelülettel rendelkezik, valamint szoros integrációt kínál az iCloud-al és más Apple alkalmazásokkal. És természetesen pillanatok alatt képes átvenni az irányítást szinte bármilyen szolgáltató levelei felett is.
Az eM Client egy teljes körű levelező kliens Windows és macOS rendszerekhez. Az alkalmazás tartalmaz e-mailkezelési funkciókat, naptárt és feladatkezelőt is, így könnyedén kezelhetjük a mindennapi teendőket.
A Mailspring egy modern levelező kliens, amely erőteljes szűrési és szervezési funkciókkal rendelkezik. Az intelligens üzenet előnézet és a gyors válasz lehetőségek növelik a hatékonyságot.
Ezek csak néhány példa a legjobb levelező kliensekre, és a választás nagyban függ az egyéni igényektől és preferenciáktól. Fontos azonban megjegyezni, hogy egy jó levelező kliens jelentősen megkönnyítheti az e-mail kezelését és a kommunikációt, különösen akkor, ha sok e-maillel vagy különböző fiókokkal kell foglalkoznunk.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!