Megkezdte a generatív mesterséges intelligenciás funkcióinak szélesebb körű kiadását a Meta. Az éppen legújabb Llama 3 modelljét használó Meta AI chatbot a Facebook, az Instagram, a Messenger, továbbá a WhatsApp webes felületén és mobilappjában is elérhető lesz, plusz dedikált webhelyet kapott.
A Meta AI chatbotot szabadon választott kérdésekkel és óhajokkal lehet majd bombázni, például „hol láthatom a japán cseresznyefák virágzását?”, „melyik a legnyugodtabb kutyafajta kis lakásba?”, vagy épp „keress egy naplementére néző piknikezőhelyet San Franciscóban”. A válaszokban lévő információkat részben a Google és a Bing keresők közreműködésével készíti el a chatbot.
További érdekesség, hogy elérhető belőle a Meta szöveges leírás alapján képeket generáló MI-je is, így például a másokkal való csevegés során, vagy bejegyzések és kommentek írásakor képek készítésére is kérhető lesz. A demonstráció alapján ez villámgyorsan működik, a szavak gépelésekor már betűnként változhat a generált kép előnézete, mivel a rendszer prediktíven próbálja kitalálni, hogy mit kíván begépelni a felhasználó. További szórakoztatónak tűnő lehetőség, hogy meglévő fotók animálására is kérhető, ilyenkor rejtélyes elvek mentén pár másodperces GIF-et készít az alapanyagból.
A Meta AI elsőként az Egyesült Államokban már tavaly tesztelhetővé vált, azonban a legújabb háttértechnológiára való átváltással együtt a következő hetekben tizenhárom további államban is bemutatkozik, bár egyelőre csak angol nyelven lesz használható. Európai országok nincsenek az új piacok között, könnyen elképzelhető, hogy a jelenségnek köze van az EU digitális piacokról szóló jogszabályához, a Threads indulása is ezért csúszott körülbelül fél évet a kontinensen.
A Meta AI a mostani terjeszkedési körben
válik elérhetővé a következő napokban és hetekben.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!