A Google továbbra is a legnépszerűbb módja a webes keresésnek, de a népszerű platform felhasználói talán nincsenek tisztában azzal, hogy a színfalak mögött milyen dolgok zajlanak. A Google a saját állítása szerint „a szolgáltatásának javítása érdekében” hangfelvételeket készít, sőt, néhány hangot el is ment, amikor a felhasználók interakcióba lépnek a keresővel, az asszisztenssel és a sokat használt Térképek szolgáltatással.
„Amikor ön a Google szolgáltatásaihoz beszél, a Google a hangfelismerő technológiáit használja a hang feldolgozásához és a válaszadáshoz" - áll a Google feltételeiben. „A Google az e beállítás által elmentett hangot a hangfelismerő technológiáinak és az azokat használó Google-szolgáltatások, például a Google Assistant fejlesztéséhez és javításához használja fel".
Bár a privát beszélgetéseket állítólag soha nem rögzítik vagy elemzik, a Google megerősítette, hogy van egy külön csapata, amely a mentett hangrészleteket hallgatja meg, amelyeket aztán a hangalapú keresés javítására használnak fel.
Egyes hangtechnológiai fejlesztések esetében az e beállítás bekapcsolt állapotában elmentett hangmintákat képzett ellenőrök elemzik, akik meghallgatják, átírják és megjegyzésekkel látják el, hogy a Google szolgáltatásai jobban tudják értelmezni a hangot.
- erősítette meg a Google.
A telefonon vezetés közben útbaigazítást kérni és az okos hangszóróval csevegni egyértelműen hasznos, ha épp nem tudjuk használni a kezünket, de ha nem tetszik a gondolat, hogy a Google lehallgat minket, akkor nagyon egyszerűen kikapcsolhatjuk ezt a funkciót.
Mindössze annyit kell tennünk, hogy a telefonon a Google alkalmazásban a képernyő felső sarkában a fiók ikonra koppintunk. Itt a Google-fiók kezelése lehetőségre, majd az Adatok és adatvédelem-re kell koppintanunk. Ezután görgessünk lefelé az Internetes- és alkalmazástevékenységhez, és vegyük ki a pipát a „Tartalmazza a hangtevékenységeket is” négyzetből!
Ha kikapcsoljuk ezt a hang- és hangtevékenység beállítást, a Google a továbbiakban nem fogja a szerverein tárolni a hangfelvételeket az Internetes- és alkalmazástevékenységgel együtt, amikor a Google keresővel, az Asszisztenssel és a Térképekkel lépünk kapcsolatba. Érdemes azt is megjegyezni, hogy ha ez a beállítás ki van kapcsolva, a Google nem fogja használni a korábban esetleg már elmentett hangot az olyan hangtechnológiák fejlesztéséhez, mint a Voice Match.
A legtöbb ember számára persze ez az egész hangrögzítéses mizéria valószínűleg nem fog sok fejtörést okozni, de ez egy praktikus tipp lehet azoknak, akik tényleg minden adatukat szeretnék teljesen elzárni a multik elől, beleértve a hangjukat is.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!