Elkezdték az első humanoid robot tömeggyártását

Unitree G1 Humanoid robot
Vágólapra másolva!
Hamarosan bármelyik háztartásban megjelenhet. A robot könnyedén megbirkózik az olyan feladatokkal is, mint egy üdítős üveg kinyitása, a diótörés, a nehéz tárgyak szállítása, vagy a forrasztás.
Vágólapra másolva!

A Unitree Robotics május végén bemutatta az Unitree G1 humanoid robotot. A modell egy olyan speciális robot, amelynek külseje nagy mértékben hasonlít az emberéhez, valamint képes a különböző emberi gesztusokat és mozdulatokat megvalósítani. Ezeket a robotokat elsősorban feladatok automatizálására használják, ugyanakkor alkalmasak arra is, hogy emberek számára tervezett környezetben végezzenek monoton, vagy akár az ember számára veszélyes feladatokat.

Unitree G1 Humanoid robot
Az Unitree G1 humanoid robot finommotoros mozgásra is is képes.

Az ipari termelés átalakulásával foglalkozó forgatókönyvek szerint várhatóan a jövőben a mezőgazdaságban, az építőiparban és más területeken is humanoid robotokkal fogják javítani a termelékenységet. Egy humanoid robotnak, amelyet ipari termelésben szeretnénk használni, számos képességgel és technológiai jellemzővel kell rendelkeznie ahhoz, hogy hatékonyan és biztonságosan tudjon működni.

Az új Unitree G1 robot 127 centiméter magas és 35 kilogrammot nyom. Járási sebessége körülbelül 2 m/s. A modell nagy ízületi mozgástérrel rendelkezik, flexibilitása meghaladja a hétköznapi emberek képességeit, így az alapfunkció mellett (pl. felállás, ülés, tánc) olyan komplex mozdulatokat is végre tud hajtani, mint a hátraszaltó.

Ami a vizuális szenzorokat illeti, a G1 Intel RealSense D435-tel és LIVOX-MID360 3D lidarral van felszerelve, amely 360°-os érzékelést tesz lehetővé. Ezek a szenzorok erős hardveralapot biztosítanak, amely lehetővé teszi a G1 számára, hogy pontosabban legyen képes feltérképezni a környezetét. A G1 tápegység modul két órányi akkumulátoridőt és gyors szétszerelést támogat.

A G1 típus kompatibilis a gyártó Dex3-1 háromujjú okoskezével. Ezzel a modell akár olyan kényes műveleteket is képes elvégezni, mint a üdítős üvegek kinyitása, a hegesztés, vagy akár törékeny tárgyak - például tojások – összeszedése. Ezek a korábban gépek számára nehéznek tartott feladatok mára a G1 okosvezérlésének köszönhetően elérhető funkciókká váltak.

A humanoid robot hamarosan megvásárolható

A G1 modellnek először két változata jelenik meg - a G1 és a G1 EDU. A G1 EDU különböző modulmegoldások kombinációját kínálja. A G1 alapmodellhez képest a G1 EDU támogatja a Dex3-1 okoskart, a további opcionális érzékelőrendszereket, a nagyobb térdízületi nyomatékot és karterhelést, valamint az opcionális NVIDIA Jetson Orin nagy számítási teljesítményű modult a másodlagos fejlesztés támogatására. Az Unitree az UnifoLM (Unitree Robot Unified Large Model) modelljét is nyilvánossá tette, így bárki számára elérhetőek a fejlesztési lehetőségek.

A robot ára egyébként előrejelzi, hogy ez sajnos nem igazán lesz tömegcikk, ugyanis jelenlegi árfolyamot átszámítva kicsit több, mint 8 millió forintot (+ÁFA) kell leszurkolnia annak, aki egy ilyet szeretne.

A Unitree G1 első példányait 2024 utolsó negyedévében szállítják majd le a közép- és kelet-európai régióba. A gyártó „robotkutyáit" már mi is teszteltük és érdeklődve várjuk ezt a terméket is.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!