Lenyűgöző csalással próbált bejutni az egyetemre a diák

toll írás kézírás diák tanuló vizsga dolgozat exam
Fotó: Unseen Studio / Unsplash
Vágólapra másolva!
Rejtett kamerával és AI chatbottal ment tesztet írni a török innovátor. Ha nem veszik fel, érdemes lenne egy garázscéget alapítania a tudása alapján.
Vágólapra másolva!

A napokban egy igazán innovatív fiatalt vett őrizetbe a török rendőrség, aki potenciálisan még soha nem látott módon próbált csalni az egyetemi felvételi vizsgáján. A diákot a gyanús viselkedése leplezte le a TYT nevű teszten, ez egy univerzális állami vizsga Törökországban, a felsőoktatásban továbbtanulni kívánók ezen jól szerepelve kerülhetnek be az egyetemekre.

A meg nem nevezett diák Isparta tartományban próbálta kitölteni a tesztet, a kérdések megválaszolása érdekében pedig elképesztő rendszerrel dolgozott: az ingének egyik gombja rejtett kamera volt, ennek a képét a cipőjében lévő elektronika digitalizálta és küldte el egy tisztázatlan típusú MI chatbotnak, a kérdésekre generált válaszokat pedig rejtett fülhallgatón keresztül hallotta.

A rendőrség saját tesztjei alapján a tanuló rendszere alapvetően működőképes volt, a próbálgatása során helyes választ adott a feladatlapon lévő egyik kérdésre.

A visszaélésen kapott diák nyilvánvalóan műszaki irányultságú, így nem meglepő, hogy a redundancia fontosságával is tisztában van. A fent részletezett csalási rendszer mellett még egy rejtett mobil is volt nála, ez kétirányú hangkommunikációt tett lehetővé egy segítővel, szintén a fülhallgatóban hallotta a másik szavait.

A tanulón kívül a segítőt is őrizetbe vette a rendőrség, a TYT teszten való csalást nem veszik félvállról Törökországban.

Mindkettejüket büntetőeljárás alá vonta az ügyész, sajnos nem világos, hogy milyen megtorlásra számíthatnak a török igazságszolgáltatástól.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!