Az okostelefonokon futó operációs rendszerek egyre fejlettebb lopásvédelmi megoldásainak köszönhetően az elmúlt időszakban fontossá vált a mobiltolvajok számára, hogy feloldott záróképernyővel lopják el a mobilokat, gyakorlatilag kikapják azokat a használójuk kezéből, a lezártan elvitt modelleket ugyanis egyre nehezebben tudják a használtpiacon eladható állapotba hozni.
A gond miatt Brazília közigazgatási és közvédelmi minisztériuma kedden formálisan felkérte az Google-t és az Apple-t, hogy opcionálisan tegyék lehetővé az okostelefonokon gyárilag előtelepített Gmail és Apple Mail mobilappokban a felhasználói azonosítás kérését.
Amennyiben a cégek eleget tesznek a kérésnek, akkor a megnyitásukkor vagy előtérbe hozásukkor a levelezőappok ugyanazt a hitelesítést követelhetnék, mint amivel a telefonok képernyőzára is feloldható, azaz kód, minta, ujjlenyomat, arcfelismerés kellene a levelekhez való hozzáféréshez.
A brazil minisztérium szerint jelenleg nagy rés tátong a mobilok biztonsági pajzsán, hiszen ha feloldott állapotban kapják ki valaki kezéből a mobilját, akkor a tolvaj gond nélkül hozzáférhet az áldozat levelezéséhez.
Ez cserébe lehetővé teheti a netbankokba való belépést, a különféle netes szolgáltatásokban lévő jelszavainak megváltoztatását.
A kérésnek való megfelelés az Android és az iOS esetében is rendkívül könnyű, szabványos programozási felületeken keresztül már régóta bármely alkalmazás fejlesztője beépíthet ilyen azonosítást a maga szoftverébe. Ezen túlmenően az ősszel érkező iOS 18 rendelkezik egy új funkcióval, a telepített appok indítóikonjai betehetőek egy lezárt mappába, amit csak felhasználói azonosítással lehet kinyitni.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!