A szeptember 14-én és 15-én lezajlott 24 órás Aruba Cloud Hackathon keretében a felsőoktatásban tanuló hallgatók mérhették össze tudásukat és kreativitásukat, miközben izgalmas feladatok megoldásán dolgoztak. A eseményen a résztvevőknek komplex feladatot kellett megoldaniuk az Aruba Cloud felhős környezetében. Ennek középpontjában egy olyan Parancssori Felület (CLI) program fejlesztése állt, amely az Aruba Cloud szolgáltatásaival a biztosított Alkalmazásprogramozási Felületek (API-k) segítségével kommunikál.
A résztvevőknek ehhez egy olyan eszközt kellett tervezniük, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hatékonyan kezeljék, telepítsék és irányítsák a felhőerőforrásokat a terminálon keresztül az API-k kihasználásával, olyan műveletek végrehajtására, mint az erőforrások biztosítása, a felügyelet, vagy az automatizálás a felhőkörnyezetben. Az így létrejövő felület leegyszerűsíti az összetett rendszerek felügyeletét és felgyorsítja a problémák megoldását.
A Hackathont idén is nagy érdeklődés kísérte, a májusi nevezési határidőig 18 csapat, azaz több mint 80 hallgató adta le regisztrációját, végül az alábbi 13 csapat küzdött meg a kihívásokkal és fejezte be sikerrel a versenyt.
– ABS Team – Debreceni Egyetem és Pécsi Tudományegyetem (EU).
– BITangok – Budapesti Gazdasági Egyetem (Budapest)
– Boss Mode – Budapesti Corvinus Egyetem (Budapest)
– Byte – Budapesti Gazdasági Egyetem (Budapest)
– ByteBajnokok – Miskolci Egyetem (Miskolc)
– CloudY – Kecskeméti Neumann János Egyetem (Kecskemét)
– Csallotech – Selye János Egyetem (Szlovákia/Felvidék, Komárom)
– Felx – Kecskeméti Neumann János Egyetem (Kecskemét)
– HegyesHegyekDarabStat – Veszprémi Pannon Egyetem (Veszprém)
– InnoSZTech – Szegedi Tudományegyetem (Szeged)
– ScriptKiddos – Kecskeméti Neumann János Egyetem és Szegedi Tudományegyetem (Kecskemét, Szeged)
– Second Chance – Szegedi Tudományegyetem (Szeged)
– Syntax – Óbudai Egyetem (Alba Régia Műszaki Kar, Székesfehérvár)
A győztes csapat, a Second Chance (Szegedi Tudományegyetem) innovatív ötletével és kiváló megoldásával hódította meg a zsűrit. A második helyen a Boss Mode (Budapesti Corvinus Egyetem) végzett, míg a harmadik helyet a Byte (Budapesti Gazdasági Egyetem) szerezte meg.
Mivel a verseny célja az volt, hogy ösztönözze a programozói kreativitást, támogassa az IT-tehetségek fejlődését, valamint olyan innovatív megoldásokat hozzon létre, amelyek a jövő technológiáját formálják, a zsűri egy különdíjat is meghatározott: a Legjobb felhőalapú innováció díjat az a csapat érdemelte ki, amely a legjobban kihasználta a felhőalapú eszközöket, bemutatva a magas szintű készségeit a jól integrált felhőalkalmazások fejlesztésében. Így az idei különdíj győztese a 3. helyezett Byte csapat lett, akik jutalmukként meghívást kaptak az Aruba Cloud milánói adatközpontjába.
A női résztvevők szintén különdíjban részesültek, amely mellé Mediaspace Next Gen premium tagság és kurzus is járt, hogy ezzel is segítsék a nők reprezentációját az informatika világában.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!