A BBC-nél jelenleg egy német produkciós és forgalmazócéggel, a Greenlight Mediával együttműködésben egy másfél órás filmváltozaton dolgoznak. A Kék bolygó (Blue Planet) átszabása csak az első lépés a BBC és a Greenlight Media közötti kooperációban. A brit televíziós társaság licencjogait forgalmazó részleg, a BBC Worldwide ugyanis olyan hosszú távú szerződést írt alá, amelynek az alapján több más tévés természetfilm-sorozatából is mozifilm készülhet.
"Hiszünk benne, hogy a természetfilmek annyira erőteljesek, érzelmileg felkavaróak, hogy mozivásznon is látni kell őket. A BBC-vel való együttműködés a legjobb, amit tehetünk. Az egyezség a világ legjobb természetfilmjét adja a kezünkbe" - nyilatkozta Sophokles Tasioulis, a Greenlight Media munkatársa.
A filmet a sorozathoz hasonlóan a Gandhi című film zenéjéért Oscar-díjra jelölt George Fenton szerzeményei festik alá. A Kék bolygó zenéje akkora siker volt, hogy több koncerten is előadták, köztük egy különleges szabadtéri produkció keretében, amit a sorozat kivetített képeivel illusztráltak. A komponista a Kék bolygó-ban együtt dolgozott a Gandhi rendezőjének, Richard Attenborough-nak a fivérével, a híres természetfilmes David Attenborough-val, aki a sorozat narrátora.
A Kék bolygó készítői, akik úttörő módszereket használtak a víz alatti világ bemutatásához, óriási közönségsikert értek el, és több szakmai díjat is elnyertek tévésorozatukkal. Az alkotók olyan helyekre jutottak el speciális kameráikkal, ahol még nem járt ember, és korábban soha nem látott, nem ismert állatfajokat is sikerült megörökíteniük.
2002-ben a széria az operatőri munka és a filmsorozat-zene kategóriában Emmy-díjat nyert, emellett megkapta a brit filmakadémia, a BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) legjobb eredeti zenéért járó díját is, a brit elektronikus médiumok szakmai szervezete (Broadcasting Press Guild) pedig a legjobb dokumentumfilm-sorozatnak járó elismeréssel jutalmazta a Kék bolygó-t.
Nagy-Britanniában a sorozatot sugárzása idején, 2001 szeptemberében 12 millió ember látta a BBC1-en. Azóta világsikerré vált az alkotás, amelyet több mint ötven országba adtak el. A tévétársaságnak más produkciók esetében is jelentős anyagi sikert hozott a BBC Worldwide tevékenysége, amely 2002-ben 106 millió fontot, azaz közel 40 milliárd forintot forgatott vissza új műsorok gyártásába - írja az Ananova.