Nagyon valószínű, hogy Kalifornia állam kábeltelevíziós csatornái csaknem két hónapon át egyetlen olyan filmet sem tűznek műsorra, amelyben Arnold Schwarzenegger szerepel.
A republikánus színész - akinek nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Terminátor, a Végképp eltörölni, az Ikrek, az Ovizsaru vagy Az utolsó akcióhős - ugyanis hosszas latolgatás után néhány nappal ezelőtt hivatalosan is bejelentette Jay Leno televíziós talk show-jában: jelölteti magát Kalifornia kormányzójának posztjára.
Az illetékes szervek már írásban figyelmeztették is Kalifornia és a környező államok tévétársaságait, miszerint az 56 éves osztrák származású színész filmjeinek sugárzása sértené az esélyegyenlőség elvét. Ellenkező esetben ugyanannyi műsoridőt kellene biztosítani a többi jelöltnek is, amennyi ideig Arnie látható volt a társaság által műsorra tűzött filmben.
Az incidens korántsem lenne előzmény nélküli az Egyesült Államok történetében. 1973-ban a Star Trek című tévésorozat Mr Suluját alakító George Takei testületi tag szeretett volna lenni Los Angeles városának tanácsában. A népszerű sci-fi egyik epizódját - amelyben Takei nem kevesebb, mint 17 percre tűnt fel a képernyőn - épp a választások idején vetítette a televízió. Az illetékesek pedig kénytelenek voltak helybenhagyni a többi aspiráns követelését, akik cserébe hasonló terjedelmű reklámidőt kértek.
A rendelkezés az országos hálózatok, azaz a TNT és az HBO programját nem befolyásolja, a jelentősebb tévétársaságok, úgymint az NBC, ABC, CBS vagy a Fox, előre jelezték: nem tervezik, hogy a kampány idején akár egyet is műsorra tűzzenek Arnie filmjei közül.
Arnold Schwarzenegger - aki kampányát alapvetően arra a tényre építi, hogy filmsztárként elég jelentős összeget keres ahhoz, hogy politikusként megvesztegethetetlen lehessen - a jelenleg hivatalban lévő Gray Davis helyére pályázik, aki többek között azért veszítette el a választópolgárok bizalmát, mert nem sikerült megoldást találnia a költségvetés hiányának csökkentésére.