Mindez azt jelenti, hogy - a korábban kialakított elvi álláspontnak megfelelően - a grémium nem támogatja további részek megrendelését a szériából. Ugyanakkor - közölte az MTI-vel a névtelenséget kérő forrás - a producer elfogadta a testület azon igényét, hogy minden, a sorozattal kapcsolatban esetleg felmerülő jogvita következményeit magára vállalja. Emellett - közlése szerint - a szerződéstervezetben foglaltak alapján a korábbi sajtóhírekben szereplő több tízmilliós összeggel szemben ingyenesen tűzhetné műsorára a Szerencsi, fel! című filmet.
Az MTV-ben szeptember 5-én, két nappal a sugárzás tervezett kezdete előtt született döntés arról, hogy - részben az Oscar-díjas alkotót, Rófusz Ferencet ért plágiumvád miatt - elhalasztják a Szerencsi, fel! vetítését.
A Belügy- és a Külügyminisztérium megrendelésére készült széria vetítésének elhalasztását egy, az Amerikai Egyesült Államokban élő magyar származású rajzfilmes kérte az intézménytől, azzal vádolva Rófusz Ferencet, hogy a film figuráit "ellopta" egy amerikai sorozatból.
Egyes források szerint Steve Fellner, a Simpson család-ot is készítő Klasky Csupo Inc. Los Angeles-i stúdiójában dolgozó rajzoló vádolta plágiummal Rófusz Ferencet. Gát György, a sorozat producere az ügy kipattanásakor közölte: nem hiszi, hogy Rófusz ellopta volna a figurák ötletét. "Látatlanban, anélkül, hogy beszéltem volna Rófusz Ferenccel, mondom, hogy ez nem igaz" - kommentálta a rajzfilmrendezőt ért vádakat. Az MTI-nek Rófusz Ferencet többszöri próbálkozásra sem sikerült elérnie.
A producer szerint Steve Fellnernek peres útra kell terelni az ügyet ahhoz, hogy bebizonyítsa állítását. "Engem, mint a film jogtulajdonosát, senki nem keresett meg ebben az ügyben" - mondta akkor. A sorozat az unióval kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat ismerteti egy család, Szerencsiék kalandjain keresztül. Szövegét Béres Attila írta. Az MTV első körben 30 epizód vetítéséről és további 11 folytatás tulajdonjogáról írt alá szerződést.
Gát György augusztusban arról beszélt az MTI-nek: az öt és fél perces filmek egy-egy európai uniós témát dolgoznak fel. Akkor azt is elmondta: az első harminc rész elkészítésére 174 millió forintot nyertek el pályázaton, a további 11 folytatás költségét "azonos elvek alapján" kalkulálják.