Nyilvános vitával és hivatalos eljárással igyekszik megváltoztatni a Dr. Phil című amerikai pszichológus-show-t egy korábban depresszióval kezelt férfi.
Neal David Sutz, aki a mentális betegek érdekeiért küzdő aktivistának mondja magát, azt állítja a szövetségi műsorszórási bizottságnak írt beadványában, hogy a Dr. Phil alkalmas a nézők megtévesztésére.
Sutz panaszának lényege, hogy a műsor készítői nem teszik nyilvánvalóvá, az adásokban elhangzott megjegyzések, tanácsok pusztán a szórakoztatást szolgálják, és nem tekinthetők terápiának.
A kritikus szerint ez azért különösen nagy baj, mert Amerikában - ahol a felnőttek közül minden ötödik személy valamilyen lelki betegségben szenved - sokak számára megfellebbezhetetlen igazságnak számítanak a műsorvezető megnyilatkozásai.
A tiltakozó úgy véli, a műsorkészítők eddigi gyakorlata, hogy az adások végén játsszák be a show jellegére figyelmeztető rövid szöveget, elégtelen. Sutz ezért azt követeli, hogy az egyes részek előtt tegyék közzé a Dr. Phil-t szerinte leleplező mondatokat.
75. Ünnepi Könyvhét
Harmadikától új helyszínen, a Bazilika előtti Szent István téren. 351 kötet, a legjaváról mi is írunk. Tippeljen és nyer-jen egy kisebb könyvtárat!A programot gyártó Paramount Domestic Television képviselője korábban azzal érvelt Sutz ellenében, hogy számtalanszor elmondták, a műsorban nem gyógyítani, hanem szórakoztatni akarnak. Igaz, a Sutz által elégtelennek tartott figyelmeztető szöveget csak a férfi korábbi nyilvános tiltakozása után toldották a műsor végéhez.
A Dr. Phil 2002 őszén indult Amerikában, azóta pedig az ország egyik legnézettebb délutáni beszélgetős műsorává vált. Az alkalmanként több mint 6 milliós nézettségű programot csak a jóval régebbi Oprah Winfrey Show tudja megelőzni az Egyesült Államokban.