A Megasztár tehetségkutató show második sorozata összességében 1,2 milliárd forint bevételt hozott a csatornának, ám ennek csak 67 százaléka származott a szpotbevételekből, a többit már az alternatív üzletágak tették ki. A bevételek és a jó nézettségi mutatók után várható volt, hogy újabb széria indul, a kérdés csak az volt, hogy legyen-e hosszabb szünet, vagy jöjjenek az új hangok. Jönnek.
A műsor új zenei producere szerint megjósolhatatlan, hogy tíz év múlva ki lesz még talpon a Megasztár által ismertté vált énekesek közül. "Ez sok mindennek a függvénye. Ez a szakma nem egy életbiztosítás, mert nagyon tehetséges emberek hullottak már el, kerültek megalázó helyzetbe. Sokszor kompromisszumokat kell kötni, így lehetetlen prognosztizálni" - vélte az Oláh Ibolyával korábban duettet éneklő, majd később az ő karrierjét egyengető Novák.
Nem indult volna el hasonló tehetségkutató versenyen korábban, mert hosszú távú versenyzőnek tarja magát, ugyanakkor ez a műfaj kissé más képességeket igényel: itt (legalábbis a tévéshow-k során) nem egy hosszabb koncertet kell végigdolgozni, folyamatosan ügyelve a közönséggel való kapcsolatra, hanem arra a két percre kell nagyon koncentrálni, amikor minden eldől, mert nemigen akad újabb lehetőség.
Noha maratoni hosszúságú volt a válogatás, mindig érték új inspirációk, friss élmények a stábot, így a zsűri sem lankadt, hiszen minden újabb szereplő előadása előtt megvolt a kellő kíváncsiság. "Olyan nem volt, hogy nagyon lankadt volna a figyelem, etikátlan lett volna a próbálkozóval és a műsorral szemben. Ha bejön egy új ember, arra mindig odafigyelünk. Különben azok jártak talán jól, akik a nap közepén érkeztek, mert reggel még nehezen indult be a gépezet, kora este pedig már fáradtak voltunk. Másképp reagáltunk pihenten vagy álmosan, de biztos vagyok benne, hogy a legjobb ötven versenyző jutott be az elődöntőkbe" - közölte.
A szerdai adás kapcsán Novák úgy véli, hogy olyan elődöntőt láthatnak a nézők, amely önmagában már akár döntő is lehetne. A mai tíz próbálkozóból a zsűri hatot tartott igazán esélyesnek a döntőre, így akadtak nagy viták, de ez érthető és logikus: a szubjektív értékítélet mindig jelen van a zsűritagok döntésénél.
Az első elődöntő csapata
"Amúgy kiszámíthatatlan a helyzet a műsor előtt, mivel a pillanatnyi koncentráció dönt. A zene nem lóverseny, a zene befogadása szubjektív dolog. Az előadás nagy része a szakmai felkészültségtől függ, de a másik nagy rész a lélek, a tehetség, az előadói képesség, hiszen egyfajta katarzist kell létrehozni. Több évtizedes szakmai rutinnal, komoly munka után is gondot okoz nagy színészeknek, hogy minden este a színházban hozzák a katarzist. A műsorunk szereplői viszont egyszerű pályakezdők zömében, tőlük várjuk el, hogy ezt hozzák" - tette hozzá az új zsűritag.