A hatodik fesztivál társszervezője és fővédnöke ezúttal is az Országos Rádió és Televízió Testület, főszponzora pedig a Pannon GSM Rt. A fesztivál eseményeinek idén is Pécs városa ad otthont. A magyarországi és a határon túli műsorkészítők, produceri irodák, televíziótársaságok 13 kategóriában nevezhették alkotásaikat a versenyprogramba. A nevezési kategóriák napjaink televíziós műsorkínálatát reprezentálják. A szórakoztató programok, a hír műfaj televíziós produktumai, a dramatikus művek és a tematikus műsorok mellett a dokumentum műfajban - a korábbi magas nevezési szám miatt - két kategóriában is nevezhetők alkotások, valamint további egy-egy kategóriában versenyeznek a promóciós és az arculati anyagok, illetve a televíziós újítások és a kísérleti alkotások. A versenyműveket 2006. február 6-ig lehetett benyújtani a Fesztiválirodában.
A szervezők sajtótájékoztatón ismertették a pontos menetrendet. Kovács György elmondta, hogy "ilyenkor jó ORTT-elnöknek lenni", hiszen ez a szakma ünnepe. "Itt egy adott időszak termését vizsgálja meg egy európai szintű zsűri. Örömmel konstatálom, hogy számos közszolgálati kategória is van. Pécs pedig jó infrastruktúrával, értő közönséggel rendelkező kulturális város, jó otthona lesz az eseménynek" - fejtette ki.
Csermely Ákos vezető szervező beszámolt arról, hogy összesen 437 pályamű érkezett, ez több mint 12 ezer percnyi anyag. Ezt a sok felvételt végignézte a több tévétől jött, szakemberekből összeállított zsűri, így alakult ki a 79-es döntő. A zsűri elnöke Szirtes Tamás, a Madách Színház igazgatója.
A TVR Hét idén is kiosztja két kategóriában az Aranyszarvas-díjat, egy jut a legkedveltebb tévéműsornak, egy pedig a kedvenc tévés személyiségnek. Tavaly a közönségdíjat Vágó István kapta, a legnépszerűbb műsor az RTL-en futó Legyen ön is milliomos! volt. 2005-ben a legjobb reggeli műsorvezető is kapott díjat (Havas Henrik futott be), miközben a TV2 Mokká-ja bizonyult a kedvenc reggeli műsornak.
A szórakoztató műsorok egyes kategóriájában (a szövegkönyv nélküli műsoroknál) olyanok szerepelnek, mint a VIVA Táncreakció-ja, a Sajtkukac egyik decemberi adása, a Megasztár végső döntője vagy a Győzike egy májusi része, mikor a főhős és a stáb Miamiba látogatott. Alkotói díjra a zsűri Lengyel Zsoltot javasolta, a Megasztár-ban végzett rendezői munkájáért. A második kategóriában olyan nevek szerepelnek, mint Fábry Sándor és az Esti Showder (a 144. adás), Kepes András és a Desszert (a február 17-i rész), az Irigy Hónaljmirigy Retro Klub-ja, vagy a Banánhéj szilveszteri adása.
Hét-hét alkotás küzd meg a dokumentumfilmek kategóriájában és a történelmi-életrajzi filmeknél is. A színes riportok kategóriájában hat pályaműből hármat a Fókusz stábja készített, de az RTL-es csapat a tényfeltáró vagy oknyomozó riportok közt is képviselteti magát. A tudósítás kategóriában a TV2 erősebb, van itt Aktív (egy pakisztáni anyaggal) vagy Tények (New Orleans, illetve a januári repülőkatasztrófa). Az interjú, stúdióbeszélgetés kategóriában hatból öt az MTV produkciója, egy a Duna tévén ment. A tematikus magazinok, tematikus műsorok közt felbukkan az MTV egyik kedvelt műsora, a Dob + Basszus (azzal az adással, mely Máté Péterrel és Cseh Tamással foglalkozott), de nyerhet a TV2 esélyegyenlőségi magazinja, a Strucc vagy az RTL XXI. század című műsora is. Kísérlet, újítás kategóriában esélyes a TV Paprika Gasztropuccs című műsora vagy a Filmmúzeum archív képanyaggal készült, de új és néha abszurd szöveggel felfrissített Híradó-ja.