A szórakoztatva oktató TLC (The Learning Channel) tűzte műsorára a Miami Ink című valóság-sorozatot, amely egy már régebben működő tetoválószalon mindennapjait követi nyomon. A Miami Beach-i firkaműhelyt négy agyontetovált barát alapította annak idején, akik azóta már ügyfeleik között tudhattak olyan neveket is, mind David Arquette vagy az Amerikában népszerű rádiós műsorvezető és rockénekes, a Van Halen nagy sikereinek (egyik) kovácsa, David Lee Roth.
A boltot, ha ez lehetséges, bizonyára még jobban fellendíti a show, de a nézőknek sem kell aggódniuk, nem pusztán napi nyolcórás szurkálásnak lehetnek szemtanúi. A műsorba kétféleképpen kerülhetnek be vállalkozó szellemű (és a készítők által érdekesnek tartott) szereplők: a jelentkezők egyik része önmagát szeretné tetováltatni, másik része viszont másokat - az utóbbiak a profik asszisztenseként dolgozhatnak a szalonban, de az előbbieknek is komoly rostán kell átmenniük.
A sorozatban természetesen nemcsak megmutatják a készülő és már elkészült remekműveket, de beszéltetik is a szereplőket, ezért a tű egyik felén sem mellékes a közreműködők személye. Mindenkinek, aki a székbe ül, el kell mesélnie a nézőknek, hogy miért készítteti az adott tetoválást. A műsorba természetesen az érdekesebb történetek kerülnek: a fogadástól kezdve a halálos ágynál tett ígéretig sok minden lehet az indíték.
Maguk a tetoválók is elmondják a testükön lévő tömérdek rajz történetét - mint Ray Bradbury A tetovált ember című novelláskötetében, itt is minden tetoválás egy-egy külön történet. Így a műsornak helyet adó csatorna sem hazudtolja meg önmagát: a testrajzok között ugyanis rengeteg ősi szimbólum is akad, amelyek mind alkalmat kínálnak egy kis játékos tanulásra azzal, hogy kifejtik jelentésüket a művészek.