A Televíziók és Rádiók Országos Reklám Tanácsa (TORTA) névváltozáson esett át és a továbbiakban Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesülete néven működik. A névváltoztatás fő oka, hogy a szervezet immár a reklámon túlmutató, szélesebb körű érdekérvényesítő tevékenységet folytat. A Műsorszolgáltatók Egyesülete az egyetlen olyan - az összes jelentős elektronikus médiumot tömörítő - szakmai szervezet, amely ténylegesen, aktívan működik. Az egyesület elnöki pozícióját 2005. óta Málnay B. Levente, a VIVA TV vezérigazgatója tölti be.
A Műsorszolgáltatók Egyesülete a tagok megbízása alapján közzé teszi a 2005. évi televíziós és rádiós reklámbevételeket, vagyis az elektronikus médiumok reklámból befolyt, tényleges árbevételeinek számszerűsítését. A kezdeményezés egyedülálló, hiszen a televíziók korábban tényleges bevételi adatot hivatalosan nem közöltek, így csupán becslések láttak napvilágot. Publikáltak bruttó bevételt (TNS Media Intelligence, korábbi nevén Mediagnózis), továbbá becsléseket (MRSZ), de a tényleges bevételeket bemutató, a műsorszolgáltatók által közzétett úgy nevezett "net-net" (ügynökségi és egyéb kedvezményekkel csökkentett) árbevétel adat ez idáig még nem látott napvilágot. A 2005-ös évi reklámtorta adatszolgáltatói között az összes jelentős televízió megtalálható: ATV, Cartoon Network, Cool, Discovery, Duna TV, Film+, FIX TV, Hálózat TV, Hír TV, Magyar Televízió, Minimax, National Geographic Channel, PAX TV, RTL Klub, Spektrum, Sport1, Sport2, TV2, Viasat 3, VIVA. Ezen felül a legnagyobb kereskedelmi rádiók is csatlakoztak a kezdeményezéshez: Danubius Rádió, Juventus Rádió, Sláger Rádió.
A reklámtorta méretének megállapításához az adatokat a televíziók és a rádiók szolgáltatták. Az adatok összegyűjtését és összesítését az Ernst & Young, a világ egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és tranzakciós tanácsadó vállalata végezte. Az Ernst & Young összesítése alapján 2005-ben a "net-net" televíziós reklámpiac mérete 60 447 millió forint, a rádiós reklámpiacé pedig 7 789millió forint volt.
"Az adatszolgáltatásra felkért televíziók és rádiók döntő többségben megadták számunkra a kért információkat és az összesítésünk az általuk megadott adatokon alapul. A megbízásunk biztosítja, hogy az egyes televíziók és rádiók adatai más célra nem kerülhetnek felhasználásra, az átadott adatokat az összesítést követően megsemmisítettük" - nyilatkozta Keserű Csaba, az Ernst & Young Tranzakciós Tanácsadási Szolgáltatások üzletágának igazgatója.
Az elektronikus reklámtorta meghatározásánál a Műsorszolgáltatók Egyesületének tagjai a reklámszpotokból és szponzorációból származó "net-net" (ügynökségi és egyéb kedvezményekkel csökkentett) bevételeket vették figyelembe. Így a reklámtorta nem tartalmaz olyan egyéb bevételi forrásokat, mint az emelt díjas telefon és SMS, valamint a rendezvények és a "merchandise eszközök" (saját márkás árucikkek). A reklámtorta továbbá csak a tényleges pénzmozgást igénylő bevételeket tartalmazza, vagyis a barter-tranzakciókat nem.
A napvilágot látott számok a teljes TV-piac eredményét tükrözik: az AGB mérése szerint az adatszolgáltató televíziók összesített átlagos SHR (share) adata 92,9% a 4 év feletti korosztályban, videóval és HBO-val kiegészítve. Ez utóbbiak azért szerepelnek az adatok között, mert nincs külön, a tortából "hiányzó" reklámbevételük. A rádiók esetében szintén közölték bevételi adataikat a legjelentősebb piaci szereplők.
A Műsorszolgáltató Egyesület célkitűzése szerint a jövőben minden év második negyedévében teszi majd közzé a reklámbevételi adatokat.
"Egyesületünk nagy lépést tesz meg azzal, hogy ennyi év "hallgatás" után nyilvánossá teszi a valós reklámbevételi adatokat. Az elektronikus média jelentős piaci szereplői között először született ilyen fontos ügyben egyetértés. Ez remélhetőleg a jövőben további területekre is kiterjed majd" - kommentálta az eseményt Málnay B. Levente, a Műsorszolgáltatók Egyesületének elnöke.