Akár Elveszett gyerekek városá-nak is nevezhetnék a CBS Kid Nation névre hallgató produkcióját, melynek alapötlete elsőre elég bizarrnak tűnik: egy csapat gyereket leraknak egy szellemvárosban (az Új-Mexikó állambeli Bonanza Cityben), ők pedig ahelyett, hogy naphosszat homokoznának vagy legóznának, a készítők elvárása szerint majd törvényeket hoznak és működő gazdaságot teremtenek, egyszóval kialakítanak maguknak egy társadalmi rendet.
Kétséges, hogy a terv működni fog-e a valóságban: egyesek máris a XXI. századi A legyek urá-t látják maguk előtt, másoknak talán a Valahol Európában ugrik be ("Könyörgöm, akasszuk fel!"), vagy éppen a South Park azon része, amelyben a gyerekek átveszik az uralmat a város fölött - mindenesetre egyik sem éppen szívderítő látomás.
Arról mindenesetre nem szól a fáma, hogy mi történne abban az esetben, ha valóban a víziókhoz hasonló fordulatot vennének az események - valószínűleg a műsorban szereplő egyetlen felnőtt (az eddig még nem nevesített házigazda) próbálja majd kordában tartani a gyerekeket. Ő az, aki motiválja is a lurkókat, a közösség legjobban dolgozó tagja ugyanis minden részben valamilyen jutalmat kap.
A műsorban ez lesz a Survivor-epizódok végére emlékeztető jelenet, amikor mindenki összegyűlik, hogy megvitassák az addig történteket. A produkció egyébként más tekintetben is emlékeztet a Survivor-re, hisz a lényeg tulajdonképpen itt is ugyanaz: a külvilágtól elzárva, a megszokottól eltérő körülmények között harcolni a "túlélésért".
Az ötletgazdák (élükön az Extreme Makeover: Home Edition című rendhagyó lakberendezési show atyjaként ismert producerrel, Tom Formannel) ennek ellenére nem győzik hangsúlyozni, hogy a tervek szerint a 2007/2008-as évadban induló show nem a Survivor gyerekváltozata lesz, hiszen teljesen mások a szabályok.
A legyek ura-mix: Peter Brook képei, a Nine Inch Nails zenéjével
Ez így is van: a felnőttek túlélőshow-jával szemben itt csupán egyetlen csoport vesz részt a játékban (ami azért előbb-utóbb valószínűleg úgyis több táborra szakad, hiszen nem tíz, hanem negyven gyerekről van szó), és nincs meg a realitykre jellemző kieséses rendszer sem - bár amelyik gyerek már nagyon szenved, az saját döntése alapján hazamehet.