Általában az a módi az efféle sorozatbeharangozásnál, hogy májusban minden nap egy csatorna ismerteti terveit, és bedob a köztudatba hat-nyolc sorozatcímet, miközben a majdani sorozatok szereplői kvaterkáznak a sajtó képviselőivel, mosolygós fotókat készíttetnek magukról. Idén ez nem a szokott módon valósulhatott meg, hiszen a hollywoodi forgatókönyvírók száznapos sztrájkja nem elég, hogy megrövidítette a 2007/08-as tévés idényt, de még az áprilisra tervezett pilotszezonnak is keresztbe tett, hiszen a sorozatok első részeit, melyeket áprilisban forgatnak le, általában a téli hónapokban állítják össze végleges formában - idén ezt a sztrájk megakadályozta.
Éppen ezért a legtöbb csatorna csak fele- vagy harmadannyi forgatókönyvből válogatta ki a neki tetszőket, és a szűkös merítés miatt jóval kevesebb sorozatot rendeltek be őszre. Akadt olyan csatorna (ABC), mely mindössze két sorozat mellett tette le a garast, hogy majd nyáron forgattasson le újabb terveket, míg az NBC látatlanban kérte egyes pilotok készítőit, hogy kezdjenek el gondolkodni sorozatformátumban.
Az új sorozatoknál minden évben van tiszte trend: nem is olyan régen még szövevényes scifiket készítettek a csatornák a Lost mintájára (ezek mind megbuktak), tavaly pedig a Szex és New York témakörén belül mozogva jelent meg női, illetve férfi főszereplős dráma, de ugyancsak teljes kudarcot vallva. Idén, a sorozatok kevés száma miatt éppen ezért nem is nagyon lehet beszélni trendekről, de azért akadnak azonos tulajdonságokkal bíró sorozatok.
Itt vannak például a feldolgozások: már tavaly, a Bionic Woman premierje kapcsán szóltunk arról, hogy Amerika elkezdett a múltba révedni, hogy újra felfedezze magának saját régi sorozatait. Ennek eklatáns példája lesz szeptembertől a Knight Rider "premierje" - azért az idézőjel, mert tesztjelleggel a csatorna már bemutatta a felvezető Knight Rider-tévéfilmet, mégpedig hatalmas sikerrel. És ugyancsak saját feldolgozás a CW csatorna próbálkozása, a 90210, mely a 90-es évek nagysikerű tinisorozatát, a Beverly Hills 90210 szellemét fogja megidézni.
90210 - szépek és gazdagok a pálmák alatt
Feldolgozni persze nem csak Amerikát lehet - idén ismét megpróbált az USA az angoloktól meríteni, valamint ezúttal bekerült a képbe Ausztrália is. Az angol vonal egyik élversenyzője az ABC csatorna Life on Mars című sorozata, mely a hasoncímű, két évadot megért angol krimi alapján készül, s története röviden úgy összegezhető, hogy napjainkban egy rendőrnyomozó autóbalesetet szenved és egészen titokzatos módon a hetvenes években köt ki.
Sötét és nyomasztó a 2009-ben érkező Harper's Island
Hasonlóképpen angol ősökkel rendelkezik a CBS csatorna Eleventh Hour című krimije, mely eredetije, a The 11th Hour Angliában afféle minisorozat volt, mindössze négy epizóddal. Így az amerikaiaknak minden bizonnyal tovább kell gondolni az eredeti történetet, melynek a főszereplője egy tudós ember, aki furcsa és rejtélyes felfedezések, jelenségek nyomába ered, és megpróbál tudományos magyarázatokat találni rájuk.
Secret Millionaire és Dollhouse
Komédiafronton is megpróbálja az Egyesült Államok átvenni az angol humort - hogy sikerrel-e vagy sem, az akkor derül ki, ha bemutatják a CBS új szitkomját, a Worst Week-et, mely a Pánik hete című brit sorozat alapján készült és egy csetlő-botló férfiról szól, aki menyasszonyjelöltjének szülei bizalmát akarja elnyerni, azonban azt nem sok sikerrel teszi. (Nem, nem Ben Stiller és Rober DeNiro lesz a főszereplő.)