American Horror Story
Vannak esetek, amikor nem kell vesződni szinopszisok és sorozattartalmak megírásával, elég csak beszédessé tenni a címet. Az American Horror Story esetében ez sikerült, ha mást nem, a műfajt legalább belövik vele. A készítők ugyanazok, akik furcsa módon a Glee - Sztárok leszünk! című dalolós, musicales szériát is képernyőre álmodták, de ha azt mondjuk, hogy a Kés/alatt is az ő nevükhöz fűződik, máris érthető, hogy rémisztő elemekkel találkozunk. Az American Horror Story valóban dermesztő sorozat, és legyen elég annyi róla, hogy egy új házba költöző családról szól. A főszereplő nem a család - hanem a Ház. Kár, hogy itthon az efféle horror csak éjfél után kerülhetne képernyőre, de hátha kipróbálja egy hazai csatorna.
----------------
Terra Nova
Dinoszauruszok és Steven Spielberg? A recept már nemegyszer bevált, s valószínűleg, ha itthon bemutatásra kerül a Terra Nova című sci-fi, akkor ugyancsak siker lesz. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Spielberg mindössze producer, nem író és nem is rendező, mint ahogy a dinoszauruszok is csak mellékszereplők, hiszen a széria az őskorban, egész pontosan 85 millió évvel az időszámításunk előtt játszódik, ahova az élhetetlenné vált XXII. századi világból érkeznek telepesek egy időrésen át, hogy új élőhelyet alakítsanak ki maguknak, s valamiképp megmentsék a jövő generációit. Azonban, ahogy az lenni szokott, nem mindenkinek tiszták a szándékai Terra Nován.
----------------
Pan Am + Playboy Club
A XX. századi kosztümös sorozatok, mint a Mad Men - Reklámőrültek vagy a Boardwalk Empire - Gengszterkorzó kábelcsatornákon futnak Amerikában, talán azért, mert nem széles közönséghez szólnak. Sikerük azonban elvitathatatlan, így 2011-ben két csatorna is megpróbálkozott a hatvanas években játszódó széria létrehozásával. A Pan Am Amerika egykori jelképszerű légitársaságának működésébe, a repülés világába enged betekintést a pilóták, de még inkább a stewardessek szemén keresztül, míg a The Playboy Club a Playboy-birodalom kedvelt alattvalóit, a Playboy-nyuszikat, az ő életüket ismerteti meg a nézővel. Utóbbit itthon nem biztos, hogy látni fogjuk, hiszen három epizóddal a premier után lekerült az NBC képernyőjéről (de több rész készült), azonban az ABC sorozata mindenképp lesz itthon. Érdekes, hogy mindkét sorozat kevésnek tartotta a sikerhez a korrajzot, valamint a kimért szappanoperát, így a Pan Am-et egy hidegháborús kémtörténettel, míg a The Playboy Club-ot a főszereplő által elkövetett gyilkossággal próbálták feldobni.
----------------
Last Man Standing
Itthon a tévés komédia nem túl népszerű műfaj, de Tim Allent nagyon sokan megszerették a Comedy Central által bemutatott Házi barkács-ban. Bár nálunk csak nemrégen kezdték el adni a klasszikus szituációs komédiát, Amerikában 1999-ben véget ért. Így már talán érthető, miért is akkora szó, hogy Tim Allen tizenkét év elteltével ismét visszatér a képernyőre, hogy ontsa a poénokat. A Last Man Standing esetében három lánnyal és egy feleséggel rendelkező családapaként, akinek munkája miatt sokkal több ideje lesz hirtelen a családjára, s ha már így alakult, megpróbálja férfiközpontú világképét tini gyerekeire erőltetni. Azonban mivel a lányok hárman vannak, valószínű, hogy sok lúd disznót győz alapon minden fordítva sül el.
----------------
Person of Interest
Jó író, kedvelt színészek, érdekes történet - a szentháromság, ennél több nem is kell egy tévésorozathoz, gondolná az ember. Márpedig a Person of Interest mindhárommal rendelkezik. A sztorit Christopher Nolan testvére és állandó írója, Jonathan Nolan találta ki (Memento, A sötét lovag), a sorozat főszereplője a Lost-ból ismert Michael Emerson és James Caviezel, a történet pedig egy milliárdosról, illetve az általa felfogadott "zsoldosról" szól, akik megpróbálnak bűncselekményeket megakadályozni. Mindezt olyan módon teszik, hogy a milliárdos kifejlesztett egy gépet, mely kidobja azok tb-számát, akik a közeljövőben valami erőszakos cselekmény részeseivé válnak - vagy áldozatként, vagy elkövetőként.
----------------
Death Valley
A Death Valley az MTV horrorkomédia-sorozata, így szinte biztos, hogy mi is megnézhetjük magunknak, milyen az, amikor nem veszik komolyan a vámpírok, zombik és farkasemberek lemészárlását a filmesek. A történet egy olyan rendőrosztagról szól, mely élőhalottak és mindenféle szörnyetegek lemészárlására specializálódott, s ezt ráadásul a lehető legváltozatosabb módszerekkel viszik végbe. Azt talán mondanunk sem kell, hogy a vér és az egyéb testnedvek, valamint a durva poénok miatt a Death Valley igencsak korhatáros móka.
----------------
Hell on Wheels
A Deadwood óta nem láthattunk westernt sorozatos formában a képernyőn, de a Hell on Wheels végre gyógyír lehet az elvonási tünetektől szenvedőknek - már persze, ha itthon akad tévécsatorna, mely úgy gondolja, hogy a profiljába vágna a premier. Igaz, ebben a sorozatban nem nagyon fordulnak elő neves vadnyugati párbajhősök, mitikus figurák, bár lehet, hogy éppen a földhözragadtabb, emberközeli megközelítés fog egyeseket meggyőzni. A kontinentális vasútvonal építéséről szóló történet valószínűleg sokak szemében elsőre nem tűnik majd túl vonzónak - de esélyt azért kaphatna.
----------------
Alphas
A Hősök amerikai leköszönése óta nem nagyon kerültek itthon képernyőre szuperhéroszok, csak a moziban láthattuk őket. Talán itthon is sokakat érdekelne egy olyan sorozat, melyben néhány különleges képességgel megáldott egyén áll össze egy professzor irányítása alatt, hogy különböző bűntényeket derítsenek fel - főleg, hogy az esetek is általában különféle extra képességekkel rendelkező rosszfiúk művei. Egy idő után azonban a szuperhős nyomozócsapat tagjaiban felmerül a kérdés, hogy mi lesz az általuk összegyűjtött, szuperképességekkel rendelkező gonoszokkal.
----------------
Smash
Annak ellenére, hogy a Glee - Sztárok leszünk! Amerikával ellentétben idehaza nem volt jelentős siker, a Mamma Mia! hatalmas mozis tarolásából (itthon több mint 700 ezren látták) arra következtetnénk, hogy a musical műfaja nem halott Magyarországon. Ráadásul, ha a szó szoros értelmében nézzük, a Glee nem is volt musical. A Smash viszont az lesz, s már nem tinikről fog szólni egy egykori american idolos énekesnővel, Katharine McPheevel a főszerepben, inkább felnőttekről, saját álmaikat kergető emberekről - sok énekléssel. És musicalbetétek nemcsak a dalok előadásmódja és az össztánc miatt lesznek érdekesek, hanem azért is, mert a sorozat helyszíne egy neves amerikai színház.
----------------
Once Upon a Time + Grimm
A tévésorozatoknak akár az is lehet a célja, hogy a fantázia világába repítsék el a nézőt, és két idei széria ezt is megteszi. Ki hitte volna, hogy ismét divatba jönnek a mesék? A Once Upon a Time egy olyan városba kalauzolja el a nézőt, amelynek lakói egykor volt mesekarakterek, azonban mit sem tudnak régi énjükről, és átlagemberként élik életüket. Mindez annak következménye, hogy a Gonosz Királynő a mesevilágban hallatlan átkot bocsátott mindenkire. A párhuzamosan a városban, illetve a mesevilág múltjában játszódó sorozat népszerű mesemotívumokat használ fel, akárcsak a Grimm, mely teljes egészében a mi világunkban játszódik, azonban e világban akadnak emberbőrbe bújt farkasok. Vagy boszorkányok, Jancsik és Juliskák, esetleg három kismalac. És olykor ezek a mesebeli lények bűnügyeket követnek el, amelyeket egy Grimm old meg, egy olyan különleges nyomozó, aki képes átlátni a meselények álcáján.
----------------
Megkérdeztük az öt legnagyobb hazai tévétársaságot, hogy melyik sorozatot tervezik leadni. A hazai csatornák szereik az utolsó hetekig titkolni, mit vettek, és mikor teszik adásba - mintha legalábbis valami szuperfegyverről lenne szó - de azt megtudtuk, hogy a Person of Interest a Viasat3-on, a Pan Am a Tv2-n megy majd, utóbbi 2012 első felében - a szerk.