Mindenki kedvenc Rachel Greenje első fontosabb tévés szerepét a Meglógtam a Ferrarival című legendás John Hughes-tinivígjáték sorozatverziójában alakította: ő játszotta a főhős mogorva nővérét – mindössze egy évadon át, hiszen az 1990-es Ferris Bueller-nek olyan siralmas volt a fogadtatása, hogy szinte azonnal elkaszálták. Ezzel együtt
érdekes megnézni a mindössze 21 éves Anistont,
aki a szériában tisztára úgy nézett ki, mint később a Jóbarátok azon epizódjaiban, amikor a flashback jelenetekben gimnazistának volt maszkírozva.
Azzal együtt, hogy a Ferris Bueller nem lett nagy siker, a színésznőnek azért nem kell pironkodnia, hiszen – ahogy a fenti jelenetben is látható – vitézül helytállt az undok tinilány szerepében. Ha azonban Aniston első nagyjátékfilmes szerepére kíváncsi, és szívesen megnézné, ahogy egy gagyi horrorkomédiában egy gyilkos kobold a sztár lábszárát birizgálja, kattintson ide, ha mer!
A korunk Jóbarátok-jában, az Agymenők című sitcomban Pennyt alakító Kaley Cuoco mindössze hatéves volt, amikor eljátszhatta első szerepét az 1992-es, Nincs menekvés című tévéfilmben, olyan sztárok oldalán, mint Donald Sutherland vagy Felicity Huffman – a kutyaszorítóba került főhős kislányát formálta meg. Két évvel később letudta tévésorozatban való debütálását is:
a Miért éppen Alaszká?-ban alakított egy hétéves lánykát.
Amit azért lehet ilyen pontosan tudni, mert a szóban forgó epizódban a terhes Shelley kissé bizarr látomásaiban más és más életkorában találkozik születendő gyerekével. Cuoco volt a hétéves Miranda, aki Barbie-val és Kennel játszadozva fogadja a mosodába betérő hősnőt.
A Modern család temperamentumos, vonzó mamacítáját, Gloriát megformáló színésznő kolumbiai születésű, így nem túl meglepő módon dél-amerikai sorozatokban, illetve tévéműsorokban kezdte a karrierjét.
A nagy áttörést egy mexikói szappanopera,
az Acapulco, cuerpo y alma hozta meg számára, 23 éves korában (érdemes megnézni a főcímét, borzalmasnak tűnik). Latin-Amerika-szerte viszont Vergarát egy 1995 és 1998 futott utazós magazinműsor, a Fuera De Serie miatt szerették meg, amelyben joviális, bajszos útitársával, Fernando Fioréval együtt jártak és mutattak be különböző országokat és városokat.
A fenti részlet viszont egy 1994-es chilei varietéműsorból, a Festival Internacional de la Canción de Viña del Mar-ból származik, ahol a sztár műsorvezetőként jelent meg. Sajnos elég rossz a minőség, de így is tisztán látszik az az érdekesség, hogy
Vergarának eredetileg szőke (vagy legalábbis világos színű) a haja,
és csak később festette sötétebbre, hogy szerepeiben jobban megfeleljen a latin nőkről alkotott sztereotípiáknak. Aki pedig még fiatalabb korában, mindössze 17 évesen szeretné látni kedvencét, ide kattintva megnézheti élete első filmes munkájában, egy jópofa Pepsi-reklámban.
A 42 éves angol színészt érdekes módon egy ízig-vérig amerikai sorozatban találta meg a világhírnév. Sokak számára így még az is hihetetlen, hogy a The Walking Dead lestrapált, kőkemény központi figurája volt az Igazából szerelem című romkom sima képű hősszerelmese, aki táblákkal udvarolt imádottjának.
De tudunk ennél is meghökkentőbbet mutatni,
hiszen Lincoln 2003-nál sokkal régebben kezdte a pályát: a kilencvenes évek közepétől kezdve számtalan brit sorozatban és tévés produkcióban szerepelt (egy páran például jó szívvel emlékszünk vissza az annak idején a magyar televízióban is vetített, 1996-97-es sorozatára, az Amíg még élünk-re, ebben a bizonytalan ügyvédet, Egget formálta meg).
A fenti részlet még régebbi: 1995-ből való, amikor a színész 22 évesen egy Boston Kickout című ifjúsági drámában játszott vagány középiskolást. Egy előzékeny YouTube-felhasználó egymás után vágta a kedvünkért a főszereplésével készült jeleneteket – az első, mozgalmas képsorban ő a fekete bőrkabátos fiatalember (a későbbiekben pedig már könnyebb felismerni).
Végül pedig íme egy olyan angol színész, akinek egy saját hazájában készült sorozattal sikerült hatalmas sztárrá válnia! A Sherlock című modernizált Sherlock Holmes-sztori címszereplőjeként az egész világ megszerette Benedict Cumberbatchet, aki ezután több mozifilmmel (A hobbit, Sötétségben – Star Trek, Kódjátszma) egyengette még nagyobb csúcsokig a karrierjét.
Mi viszont előástunk róla egy abból a korszakból származó felvételt, amikor valószínűleg még álmodni sem mert világhírről. A negyedik X című, 2003-as angol sorozatban a kapuzárási pánikban szenvedő, mindenki kedvenc doktor House-a, Hugh Laurie által megformált főhős mihaszna fiát játszotta, amint láthatjuk, meglehetősen tenyérbemászóan.