A születésről szóló széria után – amelyben 10 baba látta meg a napvilágot a kamerák előtt Gázától Mexikóig, köztük az alkotók gyermeke is –, most azt mutatja meg a műsor, milyen hatással volt traumatikus gyerekkoruk azokra, akik a 20. század történelmének legsötétebb pillanataiban jöttek a világra.
Cseke Eszter és S. Takács András nemcsak arra voltak kíváncsiak, szereplőik hogyan élték túl szüleik elhurcolását, kitelepítését, meggyilkolását, de vajon felnőttként hogyan dolgozták fel legmélyebb, gyerekkori traumáikat, és mihez kezdtek a történelem rájuk rótt terhével.
Az ellenség gyermekei sokszor a szüleik nélkül élték túl a II. világháború borzalmait Auschwitzban vagy épp Budapesten. Kiderül, milyen volt gyereknek lenni a Duna-delta kommunista lágereinek embertelen világában, a vörös khmerek leghírhedtebb börtönében, egy észak-koreai fogolytáborban vagy épp a vietnámi háború idején.
A sorozatban találkozunk Szarajevó ostromának túlélőivel, akik kisiskolásként élték át a véres harcokat, és megismerkedhetünk egy bebörtönzött szaúdi blogger családjával is, ahol a gyerekek apa nélkül nőnek fel Észak-Amerikában - áll a közleményben.
A hetente adásba kerülő műsorban az idén kivételesen három epizód is magyar történetet dolgoz fel.
Premier: 2017. október 18-án 22.30-kor a Dunán.