A műsor első részében Hart Ádám, Magyarország Éghajlatváltozás programjának vezetőjével a koronavírus környezeti és klimatikus hatásait, a felmerülő problémákat és az azokat előidéző tényezőket veszik sorra. A beszélgetés főbb irányai közé tartozik, hogy különböző országok, beleértve hazánkat, hogyan tudják felvenni a harcot nemcsak a járvánnyal, de azokkal a klímavédelmi szempontból kulcskérdésekkel, mint az üvegházhatás, a károsanyag-kibocsátás. Emellett átfogó képet kapunk a járvány eredetéről és az ok-okozati viszonyról, hogy miképpen kapcsolódik ebbe a folyamatba például az illegális állatkereskedelem és az erdőirtás.
Mostanában rengeteget halljuk, hogy mi magunk miképpen tudunk védekezni a járvánnyal szemben; mossunk kezet,
viseljünk maszkot, tartsuk a távolságot és maradjunk otthon.
Azt, hogy a harc frontvonalában szolgáló mentősök miképpen érzik meg a koronavírussal érkező, merőben új és nehéz körülményeket, azt az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál mesél a műsorban.
A harmadik rész is izgalmas lesz. Az internet épp annyira a végeláthatatlan tudásnak a tára, mint a semmiből felbukkanó és gyorsan elcsituló, hol kevésbé, hol viszont súlyosan káros trendnek. A koronavírus időszaka egy utóbbi kategóriába tartozó kihívást ihletett, nevezetesen a Coronachallenge-t, ami lényegében a szabályokra és óvintézkedésre fittyet hányó fiatalok új mániája. A repülőgép WC-deszkáját, metrók kapaszkodóit és bankautomaták képernyőjét nyalogató tinédzserek motivációit Kozma-Vízkeleti Dániel, klinikai szakpszichológus segítségével fejtik meg.
Itt az előzetes: