Az első téma a koronajárvány New Yorkban: a város a koronavírus legnagyobb gócpontja, több mint tízezren haltak már bele ott a kórba. Egy ott élő kutatóorvossal, Dr. Varjú Imrével beszélgetnek az adásban a New York-i helyzetről, a folyton nyüzsgő város kihalt utcáira telepedő pánikhangulatról. A kommunikációs szakember
egy nagyon fontos adattal hívja fel a figyelmet a mindennapokat megkeserítő vírus valódi veszélyére:
ez az adat a hospitalizációs ráta, vagyis az arány, amelyből kiderült, mekkora eséllyel kerülnek kórházba a megfertőződött személyek. Szerinte erről keveset hallani a hírekben és ettől sokan komolyabban vennék a vírussal szembeni védekezést.
Az adásban lesz még szó a félelemkutatásról, dr. Mátyás Ferencet hívják, aki az átfogó agykutatás számára új irányt adó eredményük mellett, az emberi félelem működési mechanizmusáról is beszél. Ez különösen fontos téma most, hogy egy újabb stressz és félelemforrás ütötte fel a fejét a járvány képében.
Egy új, Földméretű bolygót fedeztek fel – ez is téma lesz a mai Egyenlítőben. A Kepler névre hallgató űrtávcső, bár már közel két éve befejezte működését, most mégis egy áttörő felfedezést köszönhetnek neki a kutatók. Egy korábban elvetett adatsorozat újbóli elemzésével ugyanis egy olyan exobolygót, a mi Naprendszerünkön kívül eső bolygót találtak, ami szinte a tökéletes mása a mi Földünknek. Az Ozone Univerzum és az Egyenlítő visszatérő szakértője, az MTA Energiatudományi Kutatóközpontjának fizikusával, Zábori Balázzsal beszélgetnek a Kepler-1649c-ről, amely akár lakható is lehet.