Január óta láthatjuk együtt a HírTV képernyőjén az opera világából érkezett Zavaros Esztert és a korábban sportújságíróként dolgozó Perjési Tamást, akik az eltérő háttér és érdeklődés ellenére hamar egymásra találtak a stúdióban.
„A közös munka nagyon könnyen ment, habár korábban nem dolgoztunk együtt, csak a próbákon. A szerkesztőségből azonban ismertük egymást, és
úgy tapasztaltam, hogy alapvetően hasonlók vagyunk, jól megtaláljuk a közös hangot bárkivel a munka során.
Ennek megfelelően köztünk is könnyen ment az összecsiszolódás, mára pedig egész jól kiismertük egymást: tudjuk, hogy kinek mik az erősségei, mi az, amiben a másik jobban otthon van, jobban érdekli. Ilyen szempontból is nagyon jól kiegészítjük egymást" – mondta az Origónak Perjési Tamás.
„Én művészlélek vagyok, művészeti területről jöttem, erős egyéniség is vagyok – ilyen értelemben szerencsém van nagyon Tomival, hogy elvisel. Az egy nagyon fontos szempont, hogy jól kezeli a bolondságaimat, a pozitív vagy negatív kilengéseimet. Tényleg jól kiegészítjük egymást, hisz vannak területek – például a kultúra vagy a humán területek –, amikben én vagyok jobban otthon, de ha történelemről, gazdaságról vagy persze sportról van szó, az már inkább Tomi asztala.
Szerencsés felállás, hogy emberileg is kedveljük egymást, ha ez nem lenne meg, nagyon nehezen tudnánk napi szinten így vinni a műsort
– tette hozzá Zavaros Eszter.
Különböző érdeklődésüket jól jelzi az is, hogy kiket hívnának meg legszívesebben a műsorba, ha minden lehetőség adott lenne rá, akármilyen korból és akármilyen messziről is érkezhetnének a vendégeik. Eszter két híres operaénekesnő – az 1977-ben meghalt Maria Callas és a kortárs Anna Netrebko – mellett Orbán Viktor egy napját követné végig, Tamás pedig többszörös olimpiai bajnokokkal és világrekorderekkel, Usain Bolttal, Carl Lewisszal és Michael Phelpsszel interjúzna legszívesebben.
Vannak persze könnyebben kivitelezhető ötleteik is, amiket alkalomadtán a szerkesztőkkel is megosztanak: „Alapvetően a szerkesztők szerkesztik a műsort, de ha van egy ötletünk, azt mindig bedobjuk, és ebben egyébként partnerek is, szívesen veszik az ötleteinket. Bármilyen témáról is beszélünk, előtte mindig összeülünk, és mi is ugyanúgy elmondjuk a meglátásainkat, hogy milyen irányba kéne vinni az adott beszélgetést.
Kikérik a véleményünket, és hallgatnak is ránk, a szerkesztőkkel szintén megvan az összhang
– mondta erről Tamás.
Nincsenek egyébként kimondott példaképeik, akikre szeretnének hasonlítani, de az elismert embertől érkező szakmai véleményre mindig adnak – Eszter például nagyon szereti Földi-Kovács Andi megjelenését és műsorvezetői stílusát, nemrég el is mondhatta neki a Napindítóban.
„A sport területéről jövök, ott volt olyan kommentátor, akire szerettem volna hasonlítani, mert szerintem a legjobb kommentátor Magyarországon. De most más területen dolgozom, és
onnantól kezdve, hogy elkezdtem ezt a szakmát, rájöttem, hogy az a legjobb, ha önmagam vagyok.
Az ember figyel, tanul, vesz magára olyan dolgokat, amikről azt gondolja, hogy szakmailag jók, de ezzel együtt is az a legjobb, ha önazonos – akkor tud a legjobban műsort is vezetni" – vélte Tamás.
„Igazából szerintem a mi erősségünk, hogy mindketten hitelesek vagyunk. Nem akarunk eljátszani vagy utánozni valamit vagy valakit, nem akarunk mások lenni, nem akarunk mást mutatni, mint amik vagyunk.
Ami a Napindítóban történik, ahogy levezetünk ott egy beszélgetést, ahogy csinálunk egy lapszemlét vagy felkonfot, az mind teljesen őszinte,
én például a magam időnként szórakozott személyiségével is próbálok önazonos lenni. Szerintem ez át is megy a képernyőn. A színházi világban is az tud hatni, ha valaki őszintén, hitelesen ad át egy szerepet, és ugyancsak azok a jó műsorvezetők, akik hitelesek" – magyarázta Eszter.