Mint írtuk korábban, a Reszkessetek, betörők!-ben látható ház valós költségeit és a fiktív család pénzügyeit vizsgálta a New York Times és arra jutott, hogy nemcsak jómódú, tehetős családról volt szó a filmben, hanem annál többről. A chicagói Federal Reserve Bank közgazdászai szerint 1990-ben (a film bemutatásának évében) a McCallister család házát csak a chicagói háztartások felső 1 százaléka (!) engedhette volna meg magának, körülbelül 305 000 dolláros jövedelemmel (ami 665 000 dolláros éves jövedelem lenne mostanában, miközben egy átlagos amerikai háztartás medián jövedelme évi 70 ezer dollár).
A ház valójában inkább egy kastély, rengeteg hálószobával: elég tágas ahhoz, hogy Kevin, a szülei, a testvérei, a nagynénje és a nagybátyja, valamint több unokatestvére kényelmesen el tudjon aludni az utazás előtti éjszakán. És ez még nem minden, mivel Kevin apja a jelek szerint a számlát is állta, hogy mindenki Párizsba repülhessen karácsonyra. Akkoriban, 34 éve, a repülőutazás relatíve drágább volt: nem léteztek fapados, olcsóbb járatok, bárki nem repkedhetett ide-oda, pláne nem karácsonykor, amikor amúgy is az egekben voltak az árak.
Kevin szüleinek foglalkozásáról sosem esik szó, de láthatóan igen tehetősek. Számos elmélet született arról, hogy a szülők mivel foglalkoztak - egyesek még azt is feltételezik, hogy Kevin apja, Peter McCallister (akit John Heard alakított) maffiafőnök volt. De mi a magyarázat, honnan a sok pénz? Kiderül, lapozzon!