Mozart és Beethoven zenéje jó hatással van az agyműködésre. Ez tudományosan elismert tény, legalábbis az Amerikai Egyesült Államokban.
Szakértők szerint a jó zene ösztönző hatással lehet a gyermekek szellemi fejlődésére. Floridában törvény írja elő, hogy minden állami óvodában kötelező a gyermekekkel klasszikus zenét hallgattatni, a kórházak pedig klasszikus zenét tartalmazó CD-ket ajándékoznak a kismamáknak.
Bár néhányan kételkednek a módszer sikerességében, mereven elutasítják és tudománytalan ostobaságnak tartják, a legtöbb tudós hisz abban, hogy a ritmus és a klasszikus zene szépsége segíthet a gyermekek agyának fejlődésében.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a gyerekek a zenét hallgatva kis Einsteinné válnak, de lehetőségük nyílik a zene megismerésére s a jó zene hatására képességeik fejlesztésére.
A vizsgálat során - zenehallgatás közben - a gyerekeknek feladatokat kellett megoldaniuk, miközben a tudósok agyhullámaikat tanulmányozták. Az eredmények azt mutatták, hogy a zene hatására az agyműködés intenzívebbé vált.
Az elmélet egész Amerikában elterjedt. Dallasban például a szülészeteken az újszülöttek már az előtt klasszikus zenét hallgatnak, mielőtt megízlelnék az anyatejet. Sok kismama tervezi, hogy otthon is alkalmazza majd a módszert, hiszen a zene állítólag megnyugtatja a kisbabát.
A szkeptikusok felhívják a figyelmet arra a veszélyre, hogy a fiatal gyermekek agya túlzott stimulációnak lehet kitéve.
N. E. - S. T.
Ajánló:
A digitális óra három tanítási egységben mutatja be a hullámjelenségeket, a hangot, valamint a hangadást és a hallást.