Elsüllyedt város a Karib-tenger mélyén

Vágólapra másolva!
Egy évezredekkel ezelőtt lakott, eddig ismeretlen város maradványait fedezték fel kanadai kutatók a Karib-tenger mélyén, Kuba partjainak közelében.
Vágólapra másolva!

A Kubai Tudományos Akadémia szakértőinek bevonásával a kutatók mini-tengeralattjárók révén fürkészték a tenger fenekét néhány kilométerre a kelet-kubai Guanahacabibes-félszigettől.

Az Advanced Digital Communications (ADC) szóvivője elmondta, hogy a kőből való struktúrák mintegy 600 méter mélyen fekszenek a tenger mélyén és valószínűleg 6 ezer évesek, vagyis 1500 évvel idősebbek az egyiptomi piramisoknál.

A romok egy nagy méretű városközpont maradványainak tűnnek. A város egy gigantikus vulkánkitörés következtében kerülhetett víz alá - közölte a szóvivő.

A mini búvárhajók által gyűjtött képek tanúsága szerint körben elhelyezkedve nagy, piramisformájú gránittömbök fekszenek a víz alatt. A kőtömbök, amelyek közül egyeseket homokréteg fed, 2-5 méter magasak.

A felfedezés bizonyítékkal szolgálhat arra a feltevésre, hogy Kuba szigetét évezredekkel ezelőtt egy, a mexikói Yucatán-félszigetről kiinduló földnyelv kötötte össze az amerikai
szárazfölddel.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!