A Nobel-díjas matematikus géniusz, John Nash élete
Az Oscar-díjas film alapjául szolgáló életrajz
Huszonegy évesen, John Nash egy briliáns, vidám és meglehetősen különcként viselkedő diák a Princeton Egyetemen. Az órák látogatása helyett a nagy ötletet keresi és meg is találja: a közgazdaságtan addigi alapelveit megcáfolva megalkotja a racionális emberi viselkedésekre vonatkozó, máig leghatásosabbnak bizonyuló elméletet.
Tíz évvel később, kiemelkedő matematikusi karrierjének csúcsán, és nem sokkal azután, hogy feleségül vesz egy gyönyörű fiatal fizikusnőt, drámai fordulat áll be az életében. Idegei felmondják a szolgálatot és kitör rajta a skizofrénia.
A következő három évtizedet állandó érzékcsalódásoktól gyötörve, munkára képtelenül, időnként ideggyógyintézekbe zárva éli le. Csendes, magába zárkózó szellemszerű figura, aki időnként kísértetként kóborol a Princeton Egyetem folyosóin.
Hatvan évesen hirtelen újra kinyílik számára a világ, amikor skizofréniája soha senki másnál nem tapasztalt enyhülést mutat, majd a Nobel-díj bizottság neki ítéli a legnagyobb tudományos elismerést. John Nasht felesége és kollégái végtelen türelme és szeretete és saját küzdeni tudása visszatéríti a szellemvilágból.
Sylvia Nasar díjnyertes könyve és Ron Howard Oscar-díjas filmje világszerte ismertté tette a betegségét legyőző és tudományos hírnevét visszaszerző zseniális tudós nevét.
Kiadja a GABO Könyvkiadó