Többek között a borsos árú űrturizmus népszerűsége is jelzi, hogy sokan kíváncsiak az űrbeli életvitel sajátosságaira. Azonban napjainkban még csak nagyon keveseknek adatik meg az űrutazás lehetősége.
Az új filmtechnológiának köszönhetően azonban a televízió képernyője előtt ülve is érzékelhetővé válnak az űrbeli hétköznapok. A Space Station 3D című film ugyanis arra vállalkozik, hogy bemutassa ezt a különös világot, a Nemzetközi Űrállomás díszletei között. A dokumentumfilm tizenhat ország huszonöt űrhajósának segítségével készült el két és fél év alatt, a narrátor szerepét Tom Cruise vállalta el.
A vetítések az új típusú IMAX-mozikban lesznek igazán hatásosak, mivel a forgatáshoz is háromdimenziós Imax kamerákat használtak, amelyek jóval valósághűbb képet adnak a hagyományos kameráknál.
A film igyekszik részleteket mutatni az űrhajósok mindennapi életéből, például azt, hogyan zuhanyoznak, hogyan borotválkoznak a súlytalanság állapotában. A dokumentumfilmet Washingtonban mutatták be először április 17-én a National Air and Space Museumban, európai premierje pedig Londonban lesz, a Természettudományi Múzeumban.
Ajánlat:
A Space Station 3D film oldala, előzetessel
A Nemzetközi Űrállomás VRML-oldala
Korábban az [origo]-ban:
Indul a második űrturista
2002. április 24. Az afrikai kontinens első űrhajósa, Mark Shuttleworth öt éves kora óta szeretne eljutni a világűrbe. A 28 éves fokvárosi üzletembernek nem okozott gondot a 20 millió dolláros menetjegy megváltása.
Becstelen ember nem lehet űrturista
2002. február 5. Iszákosok, megrögzött hazudozók, bűnözői múlttal rendelkezők és rossz hírű emberek űrturistaként soha nem juthatnak fel a csillagok közé.
Tom Cruise az űrbe vágyik
2002.04.19. Tom Cruise hivatalosan is bejelentette, hogy ő akar lenni az első mozisztár, aki a Holdra száll.