Szól a gyalogos balesetekről, amelyek közül a legtöbb amiatt következik be, hogy a gyalogosok nem veszik figyelembe a tilos jelzést, vagy pedig álló járművek takarásából lépnek az úttestre a gépkocsik elé.
A kerékpárosok pedig gyakran akkor szenvednek balesetet, amikor nem tartják be az irányváltás szabályait. A segédmotor-kerékpárosok súlyos sérüléseinek az az oka, hogy nem szívesen használnak bukósisakot. Nyáron ugrásszerűen megnövekszik a gyermekbalesetek száma.
A legtöbb gyermek gépkocsiban utasként sérül meg, vagy veszíti életét. A telefondoktor arra hívja fel a figyelmet, hogy e balesetek számát, illetve a sérülések kockázatát csökkenthetik a passzív biztonsági eszközök. Csecsemők esetében például a gépkocsi hátsó üléséhez kell rögzíteni hevederrel a csecsemőhordozó kosarat vagy a babakocsi leszerelhető felső részét. A nagyobbak szállításánál pedig feltétlenül biztonsági gyermekülést kell használni.
A telefondoktor azt ajánlja az autóvezetőknek, hogy nyáron jobban figyeljenek a kerékpározó gyermekekre. A kerékpárosoknak pedig azt tanácsolja, hogy a "látni és látszani" elvnek megfelelően használjanak fényvisszaverő anyagokat és prizmákat is. A görkorcsolyázók sok felesleges sérüléstől menekülhetnének meg, ha használnának fej-, térd- és könyökvédőt.
A Telefondoktor éjjel-nappal hívható a 317-2111-es számon.