A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Vágólapra másolva!
Svéd kutatók úgy látják, arcizmainkat közvetlenül tudatalattink irányítja. 
Vágólapra másolva!

Az Uppsalai Egyetem szakemberei annak eredtek a nyomába, milyen mértékben vagyunk urai azoknak a jeleknek, amelyek érzelmeink nyomán ülnek ki arcunkra, jelennek meg mozdulatainkban, gesztikulációnkban.

Forrás: ORIGO"Arra kértük a kísérletre jelentkezőket, előírt módon reagáljanak a felmutatott kifejezéstelen, vidám, illetve dühös arcokat ábrázoló képekre" - mondja dr. Ulf Dimberg.

A kísérletben részt vevőktől kért reakciók sokszor ellentétben álltak a képeken ábrázolt érzéssel: mosolyra gyakran szemöldökráncolást, mérges tekintetre mosolyt vártak válaszul a kutatók.

Az arcizmok mozgásakor mutatkozó elektromos rezdüléseket műszer segítségével mérték, s a kapott adatokból kiderült, hogy bármennyire igyekeztek is, az alanyok nem voltak teljesen urai arcizmaiknak. Hiába próbáltak mosolyogni egy dühödt arc láttán, az izmaik rezdüléseiről készült elektromos impulzusok egészen más érzésekről árulkodtak.

Ruth Cambell professzor (University College of London) szerint a kísérlet eredményei azt a tudományos feltételezést erősítik, hogy lennie kell egy rövidített útnak, egy öntudattalan "levágásnak" azon az idegpályán, ami az arckifejezések által kiváltott reakciókat bonyolítja le.

Forrás: ORIGOA "levágás" abból az agyközpontból indul ki, amely az arcok és arckifejezések felismeréséért felel, és kikerüli a kapott információ tudatos feldolgozásának szakaszát.

"Az ember ily módon automatikusan felveszi azt az arckifejezést, amit tapasztal" - véli a professzor.

Hogy miért utánozzuk automatikusan az arckifejezéseket, kézmozdulatokat és a testbeszéd egyéb megnyilvánulásait, még mindig nem tudni pontosan. Talán ez segítette őseinket abban, hogy a közösség elfogadja őket.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!