Albínó pingvin született egy angol állatkertben

Vágólapra másolva!
A bristoli állatkertben született állat valószínűleg az első fogságban született albínó pingvin a világon, ráadásul szabadon élő társai között is igen ritka tüneménynek számít.
Vágólapra másolva!

A most hathetes pingvincsemete, amely feltűnő sajátságáról a Hóvirág (Snowdrop) nevet kapta, fekete-fehér testvérekkel született.

A nagy-britanniai állatkert szakemberei azonnal nyomába eredtek annak, milyen gyakran vagy inkább milyen ritkán fordul elő a feljegyzésekben szabadon élő albínó pingvin. Az adatok magukért beszéltek: a kis Hóvirágról elmondható, ritka, mint a fehér holló.

Képek az albínó pingvin csemetérőlhttp://www.bbc.co.uk/bristol/content/news/2002/12/13/albino_penguin_gallery/albino_penguin.shtml

Duncan Bolton, a Bristoli Állat- és Növénykert vezetője felvette a kapcsolatot dél-afrikai kollégáival, hogy megtudja, milyen ritka is valójában az albínó pingvin. "Azt a választ kaptam, hogy mind ez idáig összesen két ilyen madarat regisztráltak eredeti élőhelyén" - nyilatkozta Bolton.

Recesszív gének

"A kis Hóvirág teljesen átlagos kinézetű pingvinszüleinek azért születhetett albínó utódja, mert mindketten hordozzák az albínó-génváltozatot. Ez ugyanis recesszív gén, tehát utódjukon csak abban az esetben ütköznek ki a ritka vonások, ha mindkét szülő ilyen génváltozat hordozója és ezek a génváltozatok találkoznak" - magyarázza Sharon Redrobe, az állatkert munkatársa. "Az albínó mutációk gyakorlatilag minden fajnál megtalálhatók, ez a kis pingvin annak teljesen véletlen és igen ritka egybeesésnek az 'eredménye', hogy mindkét szülője ilyen ritka recesszív gént hordozó állat."

"Hóvirágnak nem csak a szeme, hanem a lábai, az arcbőre is rózsaszín, a csőre is sápadtabb árnyalatú, tollazata pedig teljesen fehér - ő tehát ízig-vérig albínó" - nyilatkozta Redrobe.

Az orvosi vizsgálatok szerint Hóvirág tökéletesen egészséges.

Az afrikai pingvin (Spheniscus demersus) Dél-Afrika tengerpartjának egy bizonyos szakaszán honos. Az elmúlt években a tengervíz szennyezettsége, a túlhalászat okozta élelemhiány, illetve fészkeik rendszeres kirablása alaposan megtizedelte a faj populációit.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!