A 2,6 milliárd tonnás égitestről röviden mi is beszámoltunk rovatunkban. Mint olvashatták, a becsapódási esély első becslései 1 : 909 000-es arányt említettek. Később ez 1 : 250 000-szeresre módosult, s ezen az értéken tetőzött.
Az égitest a "kozmikus katasztrófák Richter-skáláján", az ún. Torinói-skálán az 1-es kategóriába került. Ez azt jelenti, hogy bár a becsapódás veszélye igen valószínűtlen, mégis követni kell a mozgását. Az 1-es érték nem túl ritka eset: ebben az évben a 2003 QQ47 a negyedik ilyen kisbolygó.
A további megfigyelések azonban pontosabb pályaszámításokat tettek lehetővé, s a csillagászok mostanra kizárták a 2014-es becsapódás veszélyét. Egy későbbi becsapódás egyelőre nem zárható ki egyértelműen, de valószínűleg ez is csak napok, esetleg hetek kérdése. Az égitest ezzel a skála 0-s fokozatára süllyed majd vissza, "elődeihez" hasonlóan.
Egyelőre tehát nem tudunk olyan égitestről, amely komolyan veszélyeztetné bolygónkat. Tény azonban, hogy nagy becsapódások előfordultak a földtörténet során, és még nem ismerünk minden potenciálisan veszélyes égitestet.