Környezetbarát technológiát alkalmazva a Greenfreeze nem bocsátja ki azokat a mérgező anyagokat (FCKW-t, azaz fluor-klór-szénhidrogént, illetve FKW-t, azaz
fluor-szénhidrogént), melyek nagymértékben ártalmasak a légkörre, illetve károsítják az ózonréteget.
A környezetkímélő Greenfreeze hűtőszekrény az azóta eltelt tíz év alatt a világ számos országában aratott sikert. A Greenfreeze gyártását a jubileumi évben Dél-Amerikában is megkezdik. A Buenos Aires-i hűtőszekrénygyárban az első dél-amerikai Greenfreeze-t 2003. november 18-án állították elő.
"Nagyon örülünk a Greenfreeze fantasztikus sikerének - ezt tíz éve még remélni sem mertük" - nyilatkozta Wolfgang Lohbeck, a Greenpeace német kampányfelelőse, aki Németországban útjára indította a Greenfreeze-t 1993-ban. "A gyártók jellemzően nem a legjobb, hanem a legkényelmesebb megoldást keresik. A Greenfreeze sikere a bizonyíték arra, hogy ennek ellenére meg lehet valósítani forradalmi ötleteket."
Az argentin Greenfreeze az első ózonbarát hűtőszekrény Dél-Amerikában, de már a többmilliomodik a világon. Ez a mintegy százmillió hűtőszekrény a mai napig is "védi" az ózonréteget az üvegházhatástól: máig több mint 400 millió tonna szén-dioxidot "spórolt meg" - ez a mennyiség Németország szén-dioxid-kibocsátásának a felét teszi ki. A mesterségesen előállított, káros vegyi anyagok helyett a Greenfreeze természetben is előforduló anyagokkal hűt: hűtőanyagként a propán és a bután szolgál.
Németország szinte teljesen áttért a környezetkímélő hűtőszekrények árusítására a hagyományos helyett. Európában az ózonbarát Greenfreeze-technológiával működő háztartási gépek a piac 60%-át uralják.
Az Egyesült Államok az utolsó, mely "nem adja be a derekát", és mindent megtesz azért, hogy az USA-ban a Greenfreeze ne kaphasson teret. Ráadásul mind a mai napig használják a bevásárlóközpontok és autók klímaberendezéseiben a légkörre kimondottan káros FKW-t (fluor-szénhidrogént) is.
Wolfgang Lohbeck elmondása szerint a klíma védelme érdekében a legfontosabb, hogy az FKW bármilyen formában történő alkalmazását a kormány nagymértékben korlátozza, illetve megtiltsa. Ennek a tilalomnak idővel egész Európában érvényesnek kellene lennie.