Az LBV 1806-20 jelzéssel ellátott gigászi égitestet a múlt század 90-es évei óta ismerik, de csak most, az új és alaposabb megfigyelések során sikerült leleplezni valódi tulajdonságait. A behemót óriáscsillag méreteit jól érzékelteti az ábra. Átmérője több 100-szorosa lehet a Napénak (a Nap átmérője 1,4 millió km), de ami igazán fontos: becslések szerint tömege elérheti a 150 naptömeget, ami abszolút rekordnak számítana.
A csillag távolsága mintegy 45 ezer fényév (a Napé 8 fényperc), és hozzánk képest a Tejútrendszer túloldalán helyezkedik el. Becslések szerint 5 milliószor fényesebb a Napnál. Ennek ellenére az optikai tartományban nem láthatjuk, a Föld és a közte húzódó sűrű poranyag miatt. Észlelni is csak infravörös műszerekkel sikerült, amely képes "átlátni" a poron.
A University of Florida csillagászai vezette kutatócsoport szerint az LBV 1806-20 legalább olyan fényes, mint az eddigi csúcstartó, a Pisztoly-csillag, amely 5-6 milliószor fényesebb Napunknál. Nem kizárt azonban, hogy az LBV 1806-20 eléri a Nap fényességének 40 milliószorosát.
A csillag körülbelül akkor született, amikor a Homo nemzetség felbukkant a Földön, azaz nagyjából 2 millió évvel ezelőtt. Csillagászati értelemben tehát roppant fiatalnak számít (a Nap kb. 5 milliárd éves). A csillagóriás nem néz hosszú élet elé, mivel őrült ütemben kell "égetnie" hidrogénkészleteit ahhoz, hogy össze ne roppanjon saját tömege alatt. A nagy tömegű csillagok általában néhány millió évig élnek.