A Yoda névre keresztelt állat kora ember esetében 136 évnek felelne meg (Yoda a jedi lovagok legfőbb tanítómestere a Star Wars eposzban, aki körülbelül 900 éves korában halt meg).
Az aggastyán egér a Michigan Egyetem orvosi karának "terméke", ahol öregedésbiológiai kísérletek folynak. A kutatók által elvégzett genetikai módosítások következtében Yoda agyalapi- és pajzsmirigye nem a megszokott módon működik, és inzulintermelése is kevesebb a normálisnál. Ezeknek köszönheti hosszú életét, ám azt is, hogy testmérete az átlagosnak körülbelül egyharmada, és igen érzékeny a hidegre.
Ugyanakkor Yoda még mindig igen mozgékony, szexuálisan aktív, és "igen jól néz ki" - fogalmaz dr. Richard A. Miller, a kísérletek egyik vezetője.
Az egyetem kutatói azt vizsgálják, hogyan hat a módosított hormonháztartás az öregedési folyamatokra, remélve, hogy a kutatások egyes eredményeit majd az emberi gyógyászatban is felhasználhatják. Más öregedésbiológiai kísérletektől eltérően azonban az itteni egerek nincsenek extrém szigorú diétára fogva, amelyről állatok esetében már bebizonyosodott, hogy a szokásosnál jóval hosszabb élettartamot biztosít. Yoda ezeknek az állatoknak a legidősebb élő képviselője.
Yoda cellatársa nem más, mint Princess Leia (azaz Leia hercegnő), aki egy normális méretű nőstény egér, és többek között testének melegével védi a törpehímet a fagyhaláltól.