A gaboni vipera (Bitis gabonica) néven számon tartott hüllő harapása általában halálos, de az áldozatnak szerencséje volt a szerencsétlenségben, mivel egy mentőhelikopter azonnal egy olyan kórházba szállította, ahol nyomban rendelkezésre állt az ellenanyag is.
A gaboni vipera Szudánban, Ugandában, Kongóban, Gabonban, Angolában és Zimbabwe keleti részén honos. A kifejlett kígyó testének vastagsága elérheti az emberi combét, hosszúsága általában 130-150 centiméter, alapszíne zöldesszürke, vörösesbarna vagy sárga, mintázata homokórákra emlékeztet. Tápláléka rágcsálókból és más emlősökből, madarakból áll. Méregfogai, amelyekkel idegmérget fecskendez áldozatába, elérhetik az öt centiméteres hosszúságot. A gaboni vipera nem agresszív természetű, harapása viszont megfelelő orvosi beavatkozás hiányában minden esetben halálos.
A 25 éves áldozat állítólag meg akarta venni a kígyót egy ismeretlentől, akivel az interneten létesített kapcsolatot, s aki egy dobozban hozta magával az állatot a találkozóra.
A férfit mentőhelikopter vitte kórházba, s az ellenanyagot a Tengerek Háza (Haus des Meeres) elnevezésű bécsi akvárium és terrárium bocsátotta rendelkezésre, ahol folyamatosan rendelkezésre állnak marásos esetekre különböző szérumok. A szerből a férfi ötampullányit kapott.