Andre-Denis Wrightnak, az ausztráliai CSIRO Intézet mikrobiológusának sikerült olyan szérumot előállítania, amely 8 százalékkal csökkenti az állatok metángáz-kibocsátását. Az intézet kutatócsoportja az eredményen felbuzdulva tovább folytatja a munkát az üvegházhatás kialakulásához részben hozzájáruló metánkibocsátás mennyiségének további csökkentése érdekében - írta a Technology Review című folyóirat.
Biogáz-előállításra valamennyi szerves anyag alkalmas, például trágya, fekália, élelmiszer-ipari melléktermékek és hulladékok, valamennyi zöld növényi rész, háztartási hulladék, kommunális szennyvizek stb. A biogáz képződése során a szerves vegyületek egyszerűbb vegyületekre bomlanak, majd szétesnek alkotóelemeikre. A levegőbe kerülő metángáz legnagyobb része a mezőgazdaságból származik, főleg kérődző állatok metántartalmú böfögése során.
Egyetlen birka egy nap alatt 20 gramm metántartalmú gázt ereszt a levegőbe, s ez egy év alatt eléri a 7 kilogrammot; míg egy szarvasmarha "termelése" évi 114 kilogramm is lehet. A kérődzők által a levegőbe eresztett metángáz 21-szer erősebb üvegházhatást okozó gáznak tekinthető, mint a gyakrabban kárhoztatott szén-dioxid.