Az Abbott-jelentés néven publikált kutatás szerint a felnőtt magyar férfiak 47 százaléka küzd különböző szexuális problémákkal, ám mindössze 9 százalékuk kér segítséget orvostól, pszichológustól, vagy akár csak a partnerétől.
"A legáltalánosabb probléma a merevedési zavar, amely a magyar férfiak 10 százalékát, mintegy 400 ezer embert érint komolyabban, további 600 ezren részleges merevedési zavarral küzdenek" - tájékoztatott Nyáry Krisztián, a Marketing Centrum Országos Piackutató Intézet kommunikációs igazgatója.
Az Észak-Kelet Magyarország négy megyéjében - Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves - végzett felmérés érdekessége, hogy az ott élő nőknek van életük során a legkevesebb szexuális partnerük, s az átlagnál jóval ritkábban vannak szexuális tartalmú álmaik.
Ezen túlmenően a térségben élő nők 46 százaléka számolt be arról, hogy csökkent a szexuális érdeklődése. A férfiak az átlagnál sokkal gyakrabban jelezték, hogy nem találnak örömet a szexben és az átlagosnál nagyobb arányban szenvednek súlyos fokú merevedési zavarban.
A felmérés szerint az észak-keleti régióban élő nők és férfiak egyaránt nagyobb gyakorisággal élnek házasságban, mint az országos átlag. Ennek ellenére a férfi válaszadók az országosnál nagyobb arányban számoltak be arról, hogy egyszerre több szexuális partnerük van.
"Az észak-kelet magyarországi férfiak átlagosan 8, a nők pedig 2 szexuális partnerről adtak számot" - hangzott el a tájékoztatón.
Buda Béla pszichiáter a sajtótájékoztatón a merevedési panaszok okairól beszélt.
Véleménye szerint fiatal korban a probléma lelki okokra, gátlásokra, kommunikációs zavarokra vezethető vissza, később pedig szervi betegségek is okozhatják.
"Negyven éves kor fölött szinte minden komoly merevedési panasz mögött betegség húzódik meg" - tette hozzá.
Utóbbiak közül a magas vérnyomást, a magas koleszterinszintet, a gyógyszerek mellékhatásait, a cukorbetegséget és a stressz okozta elváltozásokat emelte ki.
Terján Éva, az Abbott Magyarország munkatársa a kezelhetőség formái között említette a párok közötti nyílt kommunikációt, a bizalomra épülő orvos-beteg kapcsolatot, a gyógyszeres kezelést, a pszichés kezelést, illetve a művi- és műtéti beavatkozást.
A sajtótájékoztatót követően rendezett "Új lehetőség a férfiak szexuális zavarainak kezelésére" című konferencián szó volt arról az új, "piros tablettaként" emlegetett gyógyszerről, amely a merevedési zavarok kezelésének legújabb gyógymódját jelentheti.
Elhangzott: az idegrendszeren át ható, enyhe mellékhatású tablettát a nyelv alá kell tenni, s mintegy 20 perc múlva - két óra időtartamra - már "hadra foghatóvá" válik a férfi.
Terján Éva reményét fejezte ki, hogy hamarosan a magyar társadalombiztosítás is támogatja majd a gyógyszert, mivel szerinte népbetegség méretű problémáról van szó.
Példakánt említette, hogy Írországban a rászoruló férfiak havonta négy szem "merevítő tablettához" ingyen juthatnak hozzá.
Ajánlat: