A gigászi égitestek mindegyikének átmérője a Napénak mintegy 1500-szorosa, azaz körülbelül 1,6 milliárd kilométer - jelentették be arizonai kutatók az Amerikai Csillagászati Társaság éves találkozóján San Diegóban. Ha egyiküket a Nap helyére tennénk, elnyelné a belső bolygókat és a Jupitert is, külső burkai így a Jupiter és a Szaturnusz közé esnének. Jóval nagyobbak tehát, mint a jelenlegi téli estéken az Orion csillagképben gyönyörűen látható Betelgeuze, sőt meghaladják az eddigi méretbeli csúcstartó, a Mű Cephei becsült 1224-szeres napátmérőjét is.
Philip Massey és kollégái egy új módszerrel becsülték meg az ismert távolságú és fényességű csillagok felszíni hőmérsékletét (ami a vártnál 10%-kal nagyobbnak, körülbelül 3300 Celsius-foknak bizonyult), s ezután már meg tudták határozni méretüket is. A vöröses színű, viszonylag alacsony felszíni hőmérsékletű, ám nagy méretük miatt nagyon fényes csillagok életük vége felé járnak, és szupernóva-robbanás előtti állapotban vannak.
A három rekorderjelölt szuperóriás neve és földtávolsága: KW Sagitarii (9800 fényév), V354 Cephei (9000 fényév) és KY Cygni (5200 fényév).