Tavaly robbant ki az Egyesült Államokban egy vita arról, milyen ok-okozati összefüggés lehet gyermekeknél az antidepresszánsok szedése és az öngyilkosságok előfordulása között. Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Hivatal (FDA) már jó ideje gyanakodott, hogy a GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszergyártó cég titkolja az ezen összefüggést megerősítő eredményeket saját antidepresszánsát illetően.
A New York állam főügyésze által foganatosított csalási vád után a GSK valamennyi eredményét nyilvánosságra hozta, majd az FDA hozzájutott egyes, ugyanebbe a gyógyszercsaládba tartozó (ún. SSRI-típusú) antidepresszánsok más gyártóinak publikálatlan anyagaihoz is. Ennek az "új" szakirodalomnak az elemzése feltárta, hogy az SSRI-típusú antidepresszánsokkal kezelt gyermekeknél az öngyilkossági hajlam kockázata 1,8-szoros a placebóval kezeltekéhez képest. Tehát csak most derült ki ez az eredmény, holott régóta ismert lehetne.
Az egyik legismertebb antidepresszánst, a gyógyszercsalád névadóját gyártó Eli Lilly gyógyszervállalatot a tekintélyes British Medicine Journal azzal vádolta, hogy még 1988-ban visszatartott a publikálástól egy fontos dokumentumot, mert az a gyógyszer kedvezőtlen hatásait mutatta ki: a betegek 38%-a új keletű szorongásról és izgatottságról számolt be, míg placebóval kezelteknél ez az arány csak 19% volt. A Lilly azt állította, hogy az adat már 12 éve napvilágot látott a Journal of Psychopharmacologyban. A BMJ belső vizsgálat után 2005. január 27-én hivatalos közleményben kért elnézést a Lillytől és vonta vissza állítását.