A szak a földtudományi érdeklődésű jelentkezők számára ez az eddigiektől eltérő lehetőséget kínál. Mindazok a jelentkezők, akik a Földdel, annak jelenségeivel behatóbban szeretnének foglalkozni, és emellett nem idegenkednek a matematikai, fizikai, illetve kisebb mértékben kémiai ismeretektől sem, jó lehetőséget kínál az ELTE természettudományi karán induló földtudományi alapszak, az ide történő jelentkezés. Az alapszak az első három éves képzésben a korábbi csillagász, geológus, geofizikus, meteorológus és térképész szakok helyébe lép. A képzés második évétől a fenti felsorolásnak megfelelő szakosodásra is lehetőség van. További szakosodási lehetőséget kínál a geográfus és a környezettan-természetismeret tanári képzés is. Ami azonban mindenképpen új: az alapképzés keretében a hallgatók mindezen tudományterületek legfontosabb alapismereteivel találkoznak, lényegesebb szélesebb áttekintést nyernek a földtudományok egészéről, mint az eddigi, szűkebb szakterületekre specializált oktatás során.
A földtudományi képzésben részt vevő hallgatók az alapdiploma (BSc.) megszerzése után akár az ELTE, akár más, az európai rendszerű képzésben résztvevő bármely egyetem csillagász, geológus, meteorológus, geofizikus, űrkutató, térképész és geográfus mesterszakára jelentkezhetnek, egyetemi szintű (MSc.) diplomájukat ott szerezhetik meg.
Mindazon egyetemi jelentkezés előtt álló hallgatókat tehát, akik például érdeklődnek az itt látható műholdfelvétel és az azon észrevehető természeti jelenségek mibenléte, az ezekkel való foglalatosság iránt, szeretettel várjuk az ELTE TTK Nyílt Napján, január 20-án, pénteken, az egyetem lágymányosi Déli Tömbjében reggel 9 órától a földtudományi szak standjánál, ahol szívesen válaszolunk további kérdéseikre.
Timár Gábor (ELTE)