A maláj szigetvilág és Indokína közt elterülő Dél-Kínai-tenger északnyugati sarka a Sziámi-öböl, amely Thaiföld régies nevéről, Sziámról kapta a nevét. Az ország a térség első független állama volt, ma pedig turizmusáról és egzotikus szolgáltatásairól híres. Thaiföld fővárosa, Bangkok (thai nyelven Krung Thep) az öböl partján terül el.
(A kép kiterjedése 1000x1000 kilométer)
Töltse le a fenti felvételt feliratok nélkül, nagyobb méretben!
Bangkok
(A kép kiterjedése 150x150 kilométer)
Az ország nagy része Indokínában található; esőerdőit sokkal jobban kiirtották, mint a szomszédos Kambodzsa vagy Laosz dzsungeljeit: fenti képünkön a kambodzsai-thaiföldi határt nemcsak fekete csík, de a zöld szín eltérő árnyalata is jelzi. Az ország hosszan elnyúlik a Maláj-félsziget egy részén, és itt, az Indiai-óceán egyik melléktengere, az Andamán-tenger partján található a híres üdülőközpont, Phuket (lásd a lenti képen).
Phuket
(A kép kiterjedése 150x150 kilométer)
Keletebbre Kambodzsát találjuk. Az ország őskultúrájának Angkor világhírű műemlékei állítanak emléket. Főfolyója a Laoszból érkező és vietnami deltája felé tartó Mekong, de a műholdképen leglátványosabb vízrajzi objektuma a hatalmas Tonlé-Szap mocsárvidék, amely Rejtő Jenő Az elveszett cirkáló c. könyvében is szerepet kap: itt feneklik meg Piszkos Fredék elkötött hadihajója.
A Tonlé-Szap mocsárvidék
(A kép kiterjedése 250x250 kilométer)
Az ország elmúlt évtizedeinek története igen véres, a vörös khmerek népirtásának vietnami invázió vetett véget, a konfliktus a nyolcvanas évek végéig tartott, majd a normalizálódást az 1997-es államcsíny lassította. A viharos idők elmúltával ma már ismét látogathatók a vidék természeti és régészeti csodái.
A Terra műhold MODIS-rendszerének felvétele november 24-én készült.