A konzerválás jelenlegi szakasztában eltávolítják a csontokra tapadt löszréteget, megtisztítják a szennyeződésektől, majd speciális konzerváló folyadékkal kezelik a maradványokat, hogy megmenthessék a teljes szétporladástól.
Amíg nincs megfelelő helyiség a kiállításukra, a lelet a Bakonyi Természettudományi Múzeumban marad.
Szöllősi József vizsgálja a Márta névre keresztelt nősténymamut egyik agyarát
A 2007-ben Jászfelsőszentgyörgy határában előkerült mamut csont- és agyarmaradványaira, amelyeket a talajerózió hozott felszínre, Kerékgyártó Gyula amatőr régész bukkant rá. A lelőhelyen a nőstény mellett egy mamuthím és egy mamutborjú csontjait, azaz egy család maradványait rejtette a föld. Ennek alapján a szakemberek azt feltételezik, hogy egy mamutvadászattal foglalkozó csoport életéhez szervesen kötődő szertartási helyszínt sikerült felfedezniük, ami az őslénykutatáson túl a jégkori vadászcsoportok tevékenységének megismeréséhez is hozzájárulhat.
Márta egyik csigolyacsontja
A lelet tudományos jelentősége, hogy bár a Tisza hordalékában már korábban is találtak mamutcsont-darabokat, a Kárpát-medencéből 10-12 ezer évvel ezelőtt eltűnt állat teljes csontvázát az Alföldön korábban még nem sikerült a felszínre hozni.