Lenyűgöző, 360 fokban forgatható videókat tett közzé a Nemzetközi Űrállomásról az Európai Űrügynökség.
Az Európai Űrügynökség (European Space Agency, ESA) új videóin mindenki kedvére barangolhat a Nemzetközi Űrállomáson.
Az ügynökség eddig az űrállomás három modulját tette „bejárhatóvá”. Ez a Zarja, a Unity és a Zvezda.
A Zarja az űrállomás első modulja, amelyet 1998. november 20-án indítottak Bajkonurból egy Proton rakétával. Ezt követte 1998. december 20-án a Unity kikötőmodul, amelyet az Endeavour űrrepülőgép állított pályára.
A Zvezda lakómodult csak 2000. július 12-én indították, és két hét múlva kapcsolták rá a már fent lévő két modulra.
A Nemzetközi Űrállomás (International Space Station, ISS) első modulját 1998. november 20-án állították orbitális pályára. A három nagy főmodul közül az utolsót,
a Zvezdát az eredeti tervektől eltérően, csak kétéves csúszással,
2000 júliusában csatlakoztatták a másik két modulhoz.
Az állandó személyzet első tagjai, az amerikai William Michael Shepherd, valamint az orosz Jurij Pavlovics Gidzenko és Szergej Konsztantyinovics Krikaljov 2000. november 2-án érkeztek meg az űrállomásra.
Az ISS teljes kiépítése 2009 márciusára fejeződött be.
Az amerikai űrsiklóprogram leállítása óta, 2011 nyarától az űrállomásra történő személyszállítást kizárólag az orosz Szojuz űrhajók végzik.
A Nemzetközi Űrállomás alacsony Föld körüli pályán, átlagosan 360 kilométer körüli magasságban kering a bolygó körül. Az ISS pályamagassága 278 és 460 kilométer közötti magasságtartományon belül szabályozható.
A súrlódás miatt rendszeres időközönként emelni kell a pályamagasságot.
A magyar származású Charles Simonyi kétszer is járt űrturistaként az ISS fedélzetén, 2007-ben, illetve 2009-ben. A magyar mérnökök által kifejlesztett Pille dózismérő műszer az ISS fontos fedélzeti műszereinek egyike.