A képeket és a videót egy észak-queenslandi lakos, Bernie Worsfold készítette, aki épp a lakoma közben bukkant az állatokra. Worsfold megpróbálta kimenteni az anyja erszényéből kilógó kölyköt, de nem járt sikerrel, olyan erős volt a kígyó szorítása.
Henry Kacprzyk, a pittsburgh-i állatkert kurátora elmondta a ScienceAlert ismeretterjesztő portálnak, hogy a képeken egy
ametisztpiton (Morelia amethistina) látható,
amely a világ hat legnagyobb kígyófaja közé tartozik.
Worsfold úgy becsülte, hogy az általa látott példány nagyjából 4 méter hosszú lehetett, de vannak beszámolók, amelyek szerint a hüllő akár 6-7 méteresre is megnőhet.
E kígyók szokásos étrendjében madarak, patkányok, kis erszényesek és más emlősök szerepelnek. Ennek ellenére nem ritka, hogy akkora zsákmányt is elejtenek, amekkora egy wallaby, bár ilyenkor általában fiatal példányok az áldozatok.
A kígyók táplálkozásával kapcsolatban
az egyik legelterjedtebb tévhit, hogy ezek a hüllők képesek kiakasztani az állkapcsukat, így tudják lenyelni a nagyobb zsákmányt.
A valóság azonban az, hogy az állkapcsot felfüggesztő négyszögcsont lazán kapcsolódik a többi csonthoz, ami lehetővé teszi az állkapocs nagymértékű függőleges és vízszintes elmozdulását. Ezenkívül az alsó állkapocs két oldala nem mereven ízesül az állnál, mint például a miénk, hanem rugalmas szalaggal, így a két rész eltávolodhat egymástól, mondta Patrick T. Gregory, a Victoria Egyetem biológiaprofesszora.