Yvette Quinn, aki a tengerészettől ment nyugállományba, ahol repüléselektronikával foglalkozott. arra gondolt, hogy az anyagok nem heverhetnek az utcán. Azt azonban nem fogta fel rögtön, hogy igazi kincs került a kezébe.
Először egy helyi tévétársasághoz ment, majd azok felvették a kapcsolatot az titusville-i Amerikai Űrhajózási Múzeummal. Akkor derült ki egyértelműen, hogy Quinn felbecsülhetetlen értékű kortörténeti és tudománytörténeti dokumentumokra bukkant a szemetesben.
Az 1960-as évekből álló anyagok között szerepeltek a holdjárók korai tervei, holdkomp fantáziarajzok és a drónok elődeiről készült vázlatok.
Ezenkívül különböző kísérletek teszteredményei.
A dokumentumok valószínűleg G. H Hampton tulajdonában lehettek, aki a Martin Marietta cég űrhajózási mérnöke volt sok éven át. Úgy tűnik, neki hozzáférése volt a ritka NASA fotókhoz és művészi tervekhez, köztük egy 1960-as holdkomp fantáziarajzához, amin megakadt Charles Jeffrey, az űrhajózási múzeum munkatársának szeme.
A Holdra szálló járműveknek ez a holdkomp az egyik legkorábbi vázlata"
– mondta Jeffrey. „Az Amerikai Űrhajózási Múzeumban meg is van az egzakt modellje."
A tévétársaság el is látogatott a múzeumba, és végül az egész anyagot a múzeumnak adományozta. Most már tehát nemcsak a modellt láthatják az érdeklődök, hanem a tervezés folyamatába is bepillantást nyerhetnek.